STS KOD PROMOCYJNY

Patryk Kaczmarczyk lepszy od Daniela Rutkowskiego w bitwie o Radom. Podsumowanie gali XTB KSW 88

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPatryk Kaczmarczyk lepszy od Daniela Rutkowskiego w bitwie o Radom. Podsumowanie gali...

Za nami emocjonująca gala XTB KSW 88 w Radomiu. W walce wieczoru zapowiadanej jako bitwa o to miasto zwyciężył Patryk Kaczmarczyk. Na pełnym dystansie pokonał Daniela Rutkowskiego. Ponadto cenne zwycięstwa w Radomiu odnieśli m.in.: Marcin Wójcik, Piotr Kuberski i Albert Odzimkowski. Zapraszamy na podsumowanie wyników gali XTB KSW 88, która odbyła się 11 listopada. 

Jacek Gać vs Michał Gniady

Jako piersi w klatce w Radomiu zaprezentowali się Jacek Gać (2-1, 2 KO) i Michał Gniady (2-0, 2 KO). Obaj nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia na zawodowych ringach MMA. Dla Michała Gniadego był to dopiero drugi pojedynek i jednocześnie drugi zwycięski. Zakończył się już w pierwszej rundzie przez TKO. Zawodnik ten szybko posłał Jacka Gacia na deski, a w parterze z pozycji bocznej przeszedł do krucyfiksa. Tam zaczął obijać przeciwnika łokciami i sędzie zmuszony był do przerwania tego pojedynku. To efektowne zwycięstwo Gniadego w szeregach KSW, mimo tego, że w karcie walk pojawił się niedługo przed galą

Krystian Bielski vs Konrad Rusiński

Również w pierwszej rundzie zakończył się drugi pojedynek sobotniej gali XTB KSW 88 w Radomiu. W nim Konrad Rusiński (6-1, 1 KO, 4 Sub) mierzył się z Krystianem Bielskim (9-6, 4 KO, 1 Sub). Faworytem wydawał się być ten drugi. W klatce jednak oglądaliśmy dominację Rusińskiego. Szybko obalił przeciwnika, a następnie przejął inicjatywę w parterze. Jeszcze w pierwszej rundzie udało mu się zajść Bielskiego za plecy i zapiąć skuteczne duszenie zza pleców. Rywal odklepał, a Rusiński świetnie zadebiutował w KSW i odniósł efektowne zwycięstwo

Anita Bekus vs Maria Silva

W karcie walk w Radomiu mieliśmy tylko jeden pojedynek kobiecy. W nim Anita Bekus (7-4, 2 KO) mierzyła się z mocną Brazylijką Marią Silvą (10-1, 3 KO, 4 Sub). Pojedynek potrwał na pełnym dystansie trzech rund. W każdej z nich jednak przewagę miała Silva. Na koniec sędziowie sprawiedliwie zadecydowali o jej jednogłośnym zwycięstwie. Wszyscy punktowali 30:27 na korzyść Brazylijki. 

Fabian Łuczak vs Ramzan Jembiev

Tuż przed galą okazało się, że Francuz Ramzan Jembiev (5-1, 3 KO, 1 Sub) nie zbił wagi do pojedynku z Danielem Tarchilą. W związku z tym organizatorzy zestawili go z debiutującym w KSW Fabianem Łuczakiem (2-1). Polak przyjął walkę z marszu i było to widać w ringu. Zdecydowanie lepiej wyglądał Jembiev, który miał przewagę od początku do końca. Jeszcze w pierwszej rundzie udało mu się zapiąć duszenie za pleców i poddał Fabiana Łuczaka, który doznał pierwszej porażki w swojej karierze. Dla Jembieva to druga wygrana w szeregach KSW. 

Daniel Tarchila vs Vladyslav Falbiychuk

Mołdawianin Daniel Tarchila (7-2, 2 KO, 3 Sub) w zastępstwie dostał Ukraińca Vladyslava Falbiychuka (0-1). Oczywiście Tarchila był zdecydowanym faworytem. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie, jednak Falbiychuk w debiucie w zawodowym MMA spisał się naprawdę solidnie. Dobrze wyglądał w stójce, jednak po sprowadzeniu do parteru to rywal przejął inicjatywę. Ostatecznie Tarchila poddał Ukraińca przez skuteczne duszenie zza pleców. 

Kamil Gawryjołek vs Stefan Vojcak

W kolejnej walce oglądaliśmy niepokonanego dotychczas Kamila Gawryjołka (5-1, 4 KO, 1 Sub). Polak mierzył się ze Słowakiem Stefanem Vojcakiem (7-1, 4 KO, 3 Sub) i wydawał się być faworytem. Niestety dał się zaskoczyć przeciwnikowi. W wadze ciężkiej wystarczy chwila nieuwagi, aby paść na deski. Tak też było w tym przypadku. Jeszcze w pierwszej rundzie Vojcak trafił mocnym prawym i posłał Gawryjołka na deski. Tam Słowak dopełnił formalności i odebrał zero z rekordu Polaka. Trzeba przyznać, że Vojcak odniósł efektowne zwycięstwo. 

Albert Odzimkowski vs Jorge Luiz Bueno

Ciekawie zapowiadał się kolejny pojedynek na gali w Radomiu. W nim Albert Odzimkowski (13-7 1 NC, 5 KO, 7 Sub) mierzył się z Brazylijczykiem Jorge Luizem Bueno (7-4, 4 KO, 2 Sub). Od początku stroną przeważającą był Odzimkowski, który w Radomiu występował przed własną publicznością. Pierwsza runda została zapisana na jego korzyść. W drugiej rundzie Polak trafił mocno Brazylijczyka i wykorzystał chwilę jego zamroczenia. Ruszył za ciosem i efektownie znokautował rywala prawym sierpowym. W ten sposób odniósł 13. zwycięstwo w swojej karierze. 

Marcin Wójcik vs Henrique Da Silva

W trzecim pojedynku od końca również oglądaliśmy polsko-brazylijskie starcie. Marcin Wójcik (19-8, 11 KO, 6 Sub) mierzył się z Henrique Da Silvą (19-8, 11 KO, 6 Sub). W walkę lepiej wszedł Polak, który sprawiał lepsze wrażenie zarówno w stójce, jak i w parterze. Od początku szukał sposobu na poddanie swojego przeciwnika. Rywal jednak umiejętnie się bronił. Kluczowe momenty walki miały miejsce w drugiej rundzie. W stójce Wójcik trafił mocnym podbródkowym i posłał Da Silvę na deski. Wygrał przez efektowny nokaut i udanie powrócił w szeregi organizacji KSW

Bartosz Leśko vs Piotr Kuberski

Ciekawie zapowiadał się co-main event. W nim walczyli ze sobą Polacy Bartosz Leśko (13-4-2, 2 KO, 7 Sub) i Piotr Kuberski (13-1, 11 KO). Od początku pojedynku oglądaliśmy efektowne wymiany z obu stron. Obaj walczyli dobrze, jednak w końcówce rundy przewagę zyskiwał Kuberski i to on prowadził na punkty. Jeszcze w pierwszej odsłonie Bartosz Leśko dwukrotnie lądował na deskach. W drugiej rundzie Piotr Kuberski poszedł za ciosem. Znokautował Bartosza Leśko i efektownie przywitał się w organizacji KSW. Do swojego rekordu dopisał 13. zwycięstwo, w tym 11. przed czasem.

Patryk Kaczmarczyk vs Daniel Rutkowski

Z niecierpliwością czekaliśmy na danie główne gali XTB KSW 88. Długo zapowiadana bitwa o Radom z pewnością nie rozczarowała. Patryk Kaczmarczyk (11-2, 3 KO, 2 Sub) i Daniel Rutkowski (11-2, 3 KO, 2 Sub) dali pokaz MMA na bardzo wysokim poziomie. Pojedynek potrwał na pełnym dystansie trzech rund. Obaj mieli swoje momenty. W pierwszej rundzie lepsze wrażenie sprawiał Kaczmarczyk, który mocno trafił rywala latającym kolanem. Kolejna odsłona to początkowa przewaga Kaczmarczyka, jednak z czasem nieco lepiej wyglądał Rutkowski. W trzeciej rundzie ponownie oglądaliśmy obalenia oraz wymiany przy siatce. O zwycięzcy decydowali sędziowie. Patryk Kaczmarczyk wygrał bitwę o Radom jednogłośną decyzją sędziów. Wszyscy punktowali 29:28 na jego korzyść. Tak zakończyła się gala XTB KSW 88 w Radomiu.

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala organizacji KSW już 16 grudnia w PreZero Arenie w Gliwicach. To tam odbędzie się XTB KSW 89. W walce wieczoru o pas kategorii półśredniej zmierzą się Adrian Bartosiński i Salahdine Parnasse. Przed nimi o pas wagi średniej powalczą Paweł Pawlak i Michał Materla. Ciekawie zapowiada się także starcie Tomasza Romanowskiego z Damianem Janikowskim. Ponadto w Gliwicach wystąpią jeszcze m.in.: Marcin Held, Szymon Bajor, Andrzej Grzebyk i Łukasz Charzewski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...