STS KOD PROMOCYJNY

Mistrzowska walka Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse na gali XTB KSW 89 w Gliwicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMistrzowska walka Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse na gali XTB KSW 89...

Już 16 grudnia na gali XTB KSW 89 w Gliwicach dojdzie do hitowego pojedynku Adriana Bartosińskiego z Salahdine Parnasse z Francji. Polak będzie bronił tytułu w wadze półśredniej. Po drugiej stronie klatki stanie posiadacz pasów w kategoriach lekkiej i piórkowej, który liczy na kolejny skalp w KSW. Pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco i jest pierwszym ogłoszonym na karcie walk przez organizatorów XTB KSW 89.

Niepokonany Adrian Bartosiński broni pasa

W Gliwicach tytułu w wadze półśredniej będzie bronił niepokonany na zawodowych ringach Adiran Bartosińki (13-0-0, 11 KO, 1 Sub). Zawodnik Octopus Łódź w ostatnich latach zdominował kategorię półśrednią w organizacji KSW. Związany jest z nią od marca 2021 roku i od tego czasu wygrał pięć pojedynków. Ostatni raz w klatce pojawił sie w kwietniu, gdy w walce wieczoru KSW 81 pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Artura Szczepaniaka. Wcześniej radził sobie z takimi zawodnikami jak m.in.: Krystian Kaszubowski, Andrzej Grzebyk i Michał Michalski. Adrian Bartosiński aż 12 z 13 pojedynków kończył przed czasem i w Gliwicach na XTB KSW 89 będzie chciał pójść za ciosem. 

Salahdine Parnasse z szansą na trzeci pas

Polak nie będzie miał łatwego zadania. Wszystko dlatego, że po drugiej stronie klatki stanie Francuz Salahdine Parnasse (18-1-0, 3 KO, 7 Sub). To aktualny mistrza organizacji KSW w kategoriach lekkiej i piórkowej. Teraz ma chrapkę na zdobycie pasa mistrzowskiego w trzeciej kategorii wagowej. Francuz z organizacją KSW związany jest od 2018 roku. W tym czasie stoczył 11 pojedynków, z czego aż 10 wygrał. W ostatnim czasie z sukcesami bronił pasów mistrzowskich. Na swoim koncie ma pokonanie takich zawodników jak m.in.: Robert Ruchała, Roman Szymański, Marcin Wrzosek, Daniel Rutkowski i Sebastian Rajewski. Salahdine Parnasse na co dzień trenuje w ATCH Academy w Paryżu. 

Aktualna karta walk XTB KSW 89 w Gliwicach

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 89 w Gliwicach:

Walka wieczoru

Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...