Mistrzowska walka Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse na gali XTB KSW 89 w Gliwicach

Autor
Strona głównaSporty walkiMMAMistrzowska walka Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse na gali XTB KSW 89...

Już 16 grudnia na gali XTB KSW 89 w Gliwicach dojdzie do hitowego pojedynku Adriana Bartosińskiego z Salahdine Parnasse z Francji. Polak będzie bronił tytułu w wadze półśredniej. Po drugiej stronie klatki stanie posiadacz pasów w kategoriach lekkiej i piórkowej, który liczy na kolejny skalp w KSW. Pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco i jest pierwszym ogłoszonym na karcie walk przez organizatorów XTB KSW 89.

Niepokonany Adrian Bartosiński broni pasa

W Gliwicach tytułu w wadze półśredniej będzie bronił niepokonany na zawodowych ringach Adiran Bartosińki (13-0-0, 11 KO, 1 Sub). Zawodnik Octopus Łódź w ostatnich latach zdominował kategorię półśrednią w organizacji KSW. Związany jest z nią od marca 2021 roku i od tego czasu wygrał pięć pojedynków. Ostatni raz w klatce pojawił sie w kwietniu, gdy w walce wieczoru KSW 81 pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Artura Szczepaniaka. Wcześniej radził sobie z takimi zawodnikami jak m.in.: Krystian Kaszubowski, Andrzej Grzebyk i Michał Michalski. Adrian Bartosiński aż 12 z 13 pojedynków kończył przed czasem i w Gliwicach na XTB KSW 89 będzie chciał pójść za ciosem. 

Salahdine Parnasse z szansą na trzeci pas

Polak nie będzie miał łatwego zadania. Wszystko dlatego, że po drugiej stronie klatki stanie Francuz Salahdine Parnasse (18-1-0, 3 KO, 7 Sub). To aktualny mistrza organizacji KSW w kategoriach lekkiej i piórkowej. Teraz ma chrapkę na zdobycie pasa mistrzowskiego w trzeciej kategorii wagowej. Francuz z organizacją KSW związany jest od 2018 roku. W tym czasie stoczył 11 pojedynków, z czego aż 10 wygrał. W ostatnim czasie z sukcesami bronił pasów mistrzowskich. Na swoim koncie ma pokonanie takich zawodników jak m.in.: Robert Ruchała, Roman Szymański, Marcin Wrzosek, Daniel Rutkowski i Sebastian Rajewski. Salahdine Parnasse na co dzień trenuje w ATCH Academy w Paryżu. 

Aktualna karta walk XTB KSW 89 w Gliwicach

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 89 w Gliwicach:

Walka wieczoru

Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...