STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Paweł Pawlak vs Michał Materla o pas mistrzowski na gali XTB KSW 89

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPaweł Pawlak vs Michał Materla o pas mistrzowski na gali XTB KSW...

Na gali XTB KSW 89 o pas mistrzowski wagi średniej zmierzą się Paweł Pawlak i pretendent Michał Materla. To drugi pojedynek mistrzowski dodany do gali w Gliwicach. Z jednej strony stanie Paweł Pawlak, który po raz pierwszy w karierze będzie bronił tytułu. Po drugiej stronie zobaczymy weterana KSW Michała Materlę. Czeka nas emocjonujący pojedynek. W walce wieczoru o pas wagi półśredniej zmierzą się Adrian Bartosiński i Francuz Salahdine Parnasse.

Paweł Pawlak broni tytułu 

Dokładnie 16 grudnia w Gliwicach Paweł Pawlak (21-4-1 11 KO, 3 Sub) po raz pierwszy w karierze stanie do obrony tytułu mistrzowskiego KSW w kategorii półśredniej. Czeka go trudne zadanie, ponieważ od razu po drugiej stronie ringu stanie weteran organizacji KSW i jeden z najlepszych polskich zawodników w historii. Paweł Pawlak do pojedynku w Gliwicach przystąpi na fali dziewięciu walk bez porażki, z których aż osiem wygrał. W czerwcu tego roku wywalczył pas mistrzowski kategorii półśredniej po wygranej przez TKO z Tomaszem Romanowskim. Ten 34-letni fighter będzie chciał kontynuować swoją serię na gali XTB KSW 89.

Michał Materla w roli pretendenta

W roli pretendenta stanie Michał Materla (33-9, 13 KO, 13 Sub). To weteran KSW i jeden z najlepszych polskich zawodników w historii. Popularni „Cipao” wznowił karierę i jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Po powrocie do KSW pokonał kolejno Kendalla Grove’a i Radosława Paczuskiego. Oba pojedynki zakończyły się przed czasem. Michał Materla zajmuje obecnie czwarte miejsce w rankingu kategorii półśredniej i teraz stanie przed kolejną szansą w karierze na zdobycie pasa mistrzowskiego. Zawodnik ze Szczecina ma już 39 lat, jednak z pewnością nie powiedział swojego ostatniego słowa w zawodowym MMA. Zapowiada się niezwykle emocjonujące starcie. 

Aktualna karta walk XTB KSW 89 w Gliwicach

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 89 w Gliwicach:

Walka wieczoru

Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse

Karta główna

Paweł Pawlak vs Michał Materla

Andrzej Grzebyk vs Madars Fleminas

Rauli Tutarauli vs Marcin Held

Szymon Bajor vs Viktor Pešta

Łukasz Charzewski vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...