STS KOD PROMOCYJNY

To będzie hit! Pudzianowski vs Szpilka na gali XTB KSW COLOSSEUM 2

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMATo będzie hit! Pudzianowski vs Szpilka na gali XTB KSW COLOSSEUM 2

Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Arturem Szpilkę podczas gali XTB KSW COLOSSEUM 2 organizowanej 3 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. O tym hicie mówiło się już od jakiegoś czasu, a teraz mamy jego potwierdzenie. Władze organizacji KSW poinformowały, że podczas gali XTB KSW COLOSSEUM 2 były strongmen zmierzy się z pretendentem do tytułu mistrza świata królewskiej kategorii w boksie. Wcześniej potwierdzono udział w gali Mameda Challidowa. 

Pudzianowski zdecydowanym faworytem

Starcie Mariusza Pudzianowskiego (17-8 1NC, 12 KO) z Arturem Szpilką (2-0, 2 KO) zapowiada się bardzo emocjonująco. Choć w umiejętnościach bokserskich przeważać powinien Szpilka, to jednak faworytem pojedynku wydaje się być Mariusz Pudzianowski. Przemawiają za nim większe doświadczenie w ringach MMA, a także wszechstronne umiejętności walki i potężna siła. Obecnie Mariusz Pudzianowski należy do grona najbardziej doświadczonych zawodników organizacji KSW. Obecny jest w niej od wielu lat. W Warszawie były strongmen będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę po tym, jak w ostatniej walce stosunkowo szybko uległ Mamedowi Chalidowowi. Wcześniej miał serię pięciu zwycięstw z rzędu, gdy pokonał m.in. Michała Materlę i Łukasza Jurkowskiego. 

Szpilka przed największym wyzwaniem w MMA

Z drugiej strony ringu stanie Artur Szpilka, który po bogatej karierze bokserskiej stawia swoje pierwsze kroki MMA. Do tej pory ma na koncie dwie walki, które wygrał. Najpierw w organizacji MMA w debiucie pokonał Siergieja Radczenkę, a w drugim pojedynku na gali High League 4 bez większych problemów uporał się z Denisem Załęckim. Ten musiał poddać pojedynek z powodu kontuzji kolana. Teraz stanie przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze w MMA. Organizacja KSW o bardzo mocne zestawienie i medialny pojedynek, który wzbudza zainteresowanie w całej Polsce. Do wielkiej konfrontacji dojdzie już 3 czerwca w Warszawie podczas gali XTB KSW COLOSSEUM 2, gdzie na trybunach pojawi się kilkadziesiąt tysięcy kibiców.


Czytaj także:


Aktualna karta walk XTB KSW COLOSSEUM 2 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW COLOSSEUM 2 w Warszawie. 

Karta główna

Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka

Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse

Jakub Wikłacz vs Zuriko Jojua

Paweł Pawlak vs Tomasz Romanowski

Daniel Rutkowski vs Adam Soldaev

Michał Materla vs Radosław Paczuski

Roman Szymański vs Valeriu Mircea

Arkadiusz Wrzosek vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...