To już oficjalne. Jan Błachowicz z Ankalajewem w kolejnym starciu w UFC

Strona głównaSporty walkiMMATo już oficjalne. Jan Błachowicz z Ankalajewem w kolejnym starciu w UFC

Jan Błachowicz jeszcze w tym roku ponownie wejdzie do oktagonu, aby zawalczyć w federacji UFC. Jego przeciwnikiem będzie Magomied Ankalajew z Rosji, a informacja ta została już oficjalnie potwierdzona. Do starcia pomiędzy tymi zawodnikami dojdzie 10 grudnia, a stawką będzie prawo walki o tytuł UFC w kategorii półciężkiej, który Polak jakiś czas temu stracił. Rosjanin będzie wymagającym rywalem, ale polski mistrz jest w stanie wygrać z każdym. 

Oficjalne potwierdzenie

O potencjale walki Jana Błachowicza z Magomiedem Ankalajewem spekulowano już od kilku tygodni. Teraz wreszcie doszło do oficjalnego potwierdzenia. Federacja UFC zakontraktowała ten pojedynek na gali UFC 282 10 grudnia, która odbędzie się w T-Mobile Arena w Paradise. Przed 39-letnim Janem Błachowiczem niezwykle trudne wyzwanie, jednak do takich nas przyzwyczaił. Polak stworzony jest do wielkich walk, a w przypadku wygranej z Ankalajewem otrzyma szansę odzyskania pasa wagi półciężkiej, który dzierżył w latach 2020-21. 

Walka pretendentów

W ringu spotkają się dwaj najlepsi zawodnicy wagi półciężkiej w federacji UFC. Jan Błachowicz zajmuje drugie miejsce w rankingu, a Magomied Ankalajew jest w nim na trzeciej pozycji. Bez dwóch zdań oczy kibiców na całym świecie będą zwrócone na starcie, które wyłoni oficjalnego pretendenta do walki mistrzowskiej. Co ciekawe, na tej samej gali w ringu pojedynek stoczą Jiří Procházka z Czech oraz Glover Teixeira z Brazylii. To rewanż za wcześniejszy pojedynek, w którym lepszy był Procházka. Stawką będzie pas wagi półciężkiej. 

Błachowicz – Ankalajew – statystyki

Zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem jest Jan Błachowicz. W latach 2020-21 posiadał tytuł federacji UFC. Na koncie ma łącznie 38 zawodowych walk, a jego bilans wygląda następująco: 29-9-0. Po drugiej stronie oktagonu stanie 30-letni Rosjanin Magomied Ankalajew, który legitymuje się bilansem 18-1-0. Lepszy zasięg ramion ma Jan Błachowicz, a o trzy centymetry wyższy jest Ankalajew. Wierzymy w to, że 10 grudnia polski fighter zada Rosjaninowi drugą porażkę w jego karierze!

Sprawdź więcej zapowiedzi i typów na walki MMA!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...