STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Emocjonujące starcie Polaków na gali XTB KSW 92

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAEmocjonujące starcie Polaków na gali XTB KSW 92

Poznaliśmy kolejne starcie karty walk gali XTB KSW 92. Niepokonany Wiktor Zalewski zmierzy się w nim z byłym mistrzem FEN Adrianem Zielińskim. Dla tego drugiego będzie to debiut w największej organizacji MMA w Europie. Pojedynek młodości z doświadczeniem zapowiada się bardzo ciekawie. Gala XTB KSW 92 odbędzie się 16 marca w Gorzowie Wielkopolskim. 

Czy Wiktor Zalewski utrzyma miano niepokonanego?

W Gorzowie Wielkopolskim w klatce pojawi się Wiktor Zalewski (6-0, 5 KO), który będzie chciał utrzymać miano niepokonanego na zawodowych ringach. Ten 24-letni fighter zadebiutował w KSW w maju ubiegłego roku. Na gali KSW 82 pokonał Roberta Maciejowskiego. Drugi pojedynek w organizacji stoczył na KSW 86, gdzie w drugiej rundzie przez TKO pokonał Kacpra Koziorzębskiego. Teraz przywita w KSW byłego mistrza FEN doświadczonego Adriana Zielińskiego (24-12, 8 KO, 6 Sub). Młodość i dynamika przemawiają za Zalewskim, jednak to jego rywal dysponuje zdecydowanie większym doświadczeniem i zna smak walk o dużą stawkę. 

Czas na debiut Zielińskiego w KSW

Adrian Zieliński od wielu lat buduje swoją pozycję w polskim MMA. Ten 37-letni zawodnik do tej pory największe sukcesy odnosił w organizacji FEN, gdzie sięgnął po pas mistrzowski w wadze piórkowej. Na swoim koncie ma również mistrzostwa kategorii lekkiej w PLMMMA. Stoczył już 36 zawodowych walk. Do pojedynku z Wiktorem Zalewskim przystąpi na fali dwóch zwycięstw. W 2023 roku w FEN pokonał kolejno Maxima Grabovicha i Kamila Kraskę. Po wielu latach zawodowej kariery zadebiutuje w końcu w KSW i z pewnością chciałby pozostać w organizacji na dłużej. Walka z Zalewskim może okazać się kluczowa. 

Aktualna karta walk XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim:

Walka wieczoru

Jakub Wikłacz vs Zuriko Jojua

Karta główna

Piotr Kuberski vs Michał Materla

Maciej Jewtuszko vs TBA

Wojciech Janusz vs TBA

Oskar Szczepaniak vs Michał Gniady

Wiktor Zalewski vs Adrian Zieliński

Damian Mieczkowski vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...