STS KOD PROMOCYJNY

Znakomity występ Angeliki Szymańskiej podczas Grand Slam 2022 w Paryżu. Nasza judoczka zajęła trzecie miejsce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiJudoZnakomity występ Angeliki Szymańskiej podczas Grand Slam 2022 w Paryżu. Nasza judoczka...

Za nami kolejne zmagania czołowych zawodniczek i zawodników w judo. Podczas Grand Slam 2022 w Paryżu mogliśmy oglądać dziesięciu reprezentantów Polski. Zdecydowanie najlepiej z nich zaprezentowała się Angelika Szymańska, która w kategorii do 63 kilogramów zajęła trzecie miejsce. Dużo radości przyniosły nam także występy Aleksandry Kalety i Julii Kowalczyk i Piotra Kuczery, którzy w swoich kategoriach zajęli siódme miejsca.

Droga Angeliki Szymańskiej do trzeciego miejsca

To był bardzo udany start w wykonaniu 22-letniej judoczki z Wrocławia. Angelika Szymańska w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej rundzie pokonała reprezentantkę Maroka Sarah Harachi. Następnie w finale swojej drabinki zmierzyła się z mocną Koreanką Juyeon Lee, którą pokonała już po 2 minutach rywalizacji na tatami. Po przejściu dalej Polka trafiła na Japonkę Nami Nabekurę, która ostatecznie okazała się zbyt silna. W konsekwencji Polka powalczyła o trzecie miejsce z Brytyjką Lucy Renshall, którą pokonała. Pogromczyni Polki Nami Nabekura wygrała całe zawody. 

Solidne starty Aleksandry Kalety, Julii Kowalczyk i Piotra Kuczery

Bardzo dobrze na paryskich matach zaprezentowały się także Aleksandra Kaleta i Julia Kowalczyk. Pierwsza z nich wystartowała w kategorii do 52 kilogramów i ostatecznie zajęła w niej siódme miejsce, co jest sporym sukcesem 23-letniej judoczki. Julia Kowalczyk wystartowała w kategorii do 57 kilogramów i również zajęła w niej siódme miejsce. To także należy uznać za spore osiągnięcie 24-letniej judoczki i dobry prognostyk przed jej kolejnymi startami w tym roku. Siódme miejsce w rywalizacji mężczyzn do 100 kilogramów zajął Piotr Kuczera, który jeszcze przed startem należał do jednych z faworytów zmagań. Tym występem potwierdził to, że zalicza się do szerokiej światowej czołówki. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Nieco gorzej spisali się pozostali reprezentanci Polski. W rywalizacji udział wzięli również Katarzyna Sobierajska, Patryk Wawrzyczek, Adam Stodolski, Damian Stępień i Sebastian Marcinkiewicz i Wiktor Mrówczyński. Ostatecznie zawodnicy ci zajęli dalsze pozycje. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...