Katastrofa Kamila Stocha w drugiej serii konkursu w Oslo. Polak spadł z 1 na 15 miejsce. 

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKatastrofa Kamila Stocha w drugiej serii konkursu w Oslo. Polak spadł z...

Po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Oslo polscy kibice mogli być pełni nadziei. Kamil Stoch po znakomitym skoku na odległość 129 metrów w niesprzyjających warunkach objął prowadzenie i jako lider zakończył pierwszą serię. Do drugiej serii awansowali także Paweł Wąsek, Piotr Żyła i Jakub Wolny. Niestety tym razem ta sztuka nie udała się Dawidowi Kubackiemu i Kacprowi Juroszkowi. Ostatecznie jednak w drugiej serii Kamil Stoch zepsuł swój skok i wylądował na 15. miejscu, a zawody wygrał Norweg Daniel Andre Tande. 

Słodko-gorzka pierwsza seria w wykonaniu biało-czerwonych. Później było gorzej

Pierwsza seria konkursowa w Oslo była dla polskich skoczków słodko-gorzka. Z jednej strony liderem był Kamil Stoch, a z drugiej strony do drugiej serii nie awansował Dawid Kubacki. Kamil Stoch prowadził po pierwszej serii z przewagą 1,6 punktu nad Austriakiem Stefanem Kraftem. Niestety w drugiej serii skoczył zaledwie 118 metrów, co sprawiło, że spadł dopiero na 15. miejsce. Nieco niżej znaleźli się Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Ex aequo zajęli 18. miejsce i skakali bardzo podobnie w obu seriach. Piotr Żyła skakał na odległość 120,5 metra oraz 128 metrów, a Paweł Wąsek na odległość 120 metrów i 128,5 metra. 

Ostatnim z biało-czerwonych w drugiej serii był Jakub Wolny, który po skokach na odległość 124 metrów i 118 metrów zajął 26. miejsce. Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 33. miejscu, a Kacper Juroszek na 35. miejscu. Konkurs wygrał Norweg Daniel Andre Tande przed Słoweńcem Anze Laniskiem i Austriakiem Stefanem Kraftem, który przy okazji wygrał cykl Raw Air. 

Kamil Stoch najlepszym z Polaków w Raw Air

Norweski cykl Raw Air wygrał Stefan Kraft, który wyprzedził Niemca Karla Geigera o 30,7 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch ukończył rywalizację na 12. miejscu. W drugiej dziesiątce znaleźli się także Piotr Żyła (16. miejsce) i Paweł Wąsek (17.). Tuż za nią uplasował się Dawid Kubacki (21.). Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty: Jakub Wolny (45.), Kacper Juroszek (47.) i Stefan Hula (68.). 

Liderem Pucharu Świata pozostaje Ryoyu Kobayashi z przewagą 58. punktów nad Karlem Geigerem. To między nimi rozegra się walka o Kryształową Kulę. Kamil Stoch zajmuje w klasyfikacji 19. miejsce, a Piotr Żyła jest na 20. pozycji. Pozostali Polacy są poza pierwszą trzydziestką. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...