STS KOD PROMOCYJNY

Mistrzostwa Europy 2023 w short tracku startują już 13 stycznia w Gdańsku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweMistrzostwa Europy 2023 w short tracku startują już 13 stycznia w Gdańsku

W dniach 13-15 stycznia w gdańskiej hali Olivia odbędą się Mistrzostwa Europy 2023 w short tracku. Wśród najlepszych panczenistów w Europie znajdą się reprezentanci Polski, którzy nie są bez szans w walce o medale. Polscy kibice największe nadzieje wiążą ze startem naszych gwiazd Natali Maliszewskiej oraz Diane Selliera. Przed nami trzy dni wspaniałych sportowych emocji. 

Powrót do Gdańska po dwóch latach

Poprzednie Mistrzostwa Europy 2021 w short tracku również odbyły się w Gdańsku. Tym samym impreza ta powraca do stolicy województwa pomorskiego po dwóch latach i ponownie zostanie rozegrana w legendarnej hali Olivia. Współorganizatorem imprezy jest Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. W Polsce będziemy oglądać największe gwiazdy europejskiego short tracku, w tym m.in.: Natalię Maliszewską, Holenderki Suzanne Schulting i Xandra Velzeboer, Belgijkę Hanne Desmer, Niemkę Anne Seidel, czy Włocha Pietro Sighela i Łotysza Robertsa Kruzbergsa.  Łącznie udział w zawodach potwierdziło 25 federacji. 

Natalia Maliszewska największą nadzieją medalową

Od lat to się nie zmienia i ponownie największą polską nadzieją medalową powinna być Natalia Maliszewska. Panczenistka Juvenii Białystok ma na koncie już cztery medale mistrzostw Europy, w tym tytuł wywalczony w 2019 roku w holenderskim Dordrechcie. Do tego dołożyła srebro przed dwoma laty w Gdańsku i dwa brązowe medale w Malmö (2013) i w Debreczynie (2020). Obecny sezon Pucharu Świata Natalia Maliszewska rozpoczęła znakomicie i jest liderką klasyfikacji na 500 metrów. Szanse na dobre występy w gronie kobiet mają również Nikola Mazur i Kamila Stormowska, które na co dzień reprezentują Stoczniowca Gdańsk i pojadą na swoim lodowisku. Oprócz nich na torze powinniśmy oglądać Gabrielę Topolską. Spore nadzieje wiążemy również ze startem kobiecej drużyny. 

Czy Diane Sellier powalczy o medal?

Wśród mężczyzn do grona najlepszych panczenistów w tym sezonie nieoczekiwanie dołączył Diane Sellier. Francuz od tego sezonu reprezentuje barwy Polski i w kazachskich Ałmatach wygrał Puchar Świata. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje trzecie miejsce na 500 metrów, a w Gdańsku wystąpi na doskonale sobie znanym torze. Na co dzień reprezentuje barwy Stoczniowca Gdańsk. Drugim z naszych czołowych reprezentantów w short tracku powinien być Michał Niewiński


Mistrzostwa Europy 2023 w short tracku odbędą się w dniach 13-15 stycznia w hali Olivia i wtedy poznamy wszystkich medalistów. Liczymy na to, że w tym gronie będą Polacy.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...