Powraca Puchar Świata w skokach narciarskich. Przed nami przedłużony weekend w Lahti

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePowraca Puchar Świata w skokach narciarskich. Przed nami przedłużony weekend w Lahti

Po przerwie spowodowanej Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2022 w Pekinie powraca Puchar Świata w skokach narciarskich. Po kilkutygodniowej przerwie skoczkowie wezmą udział w przedłużonym weekendzie skakania w fińskim Lahti, gdzie zostaną rozegrane trzy konkursy. Jeden z nich zostanie rozegrany w zamian za odwołany konkurs w japońskim Sapporo, który pierwotnie miał odbyć się 21 stycznia. Łącznie w Lahti rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne i konkurs drużynowy, w którym wystąpią Polacy. 

Sześciu reprezentantów na starcie

Na listach startowych znalazło się aż sześciu reprezentantów Polski, w tym uskrzydleni dobrym skakaniem w Pekinie Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Ponadto w rywalizacji zobaczymy Piotra Żyłę Pawła Wąska, Stefana Hulę i Kacpra Juroszka. Dla tego ostatniego powołanie do kadry na Puchar Świata to nagroda za bardzo dobre występy w ostatnich konkursach Pucharu Kontynentalnego. Na starcie kwalifikacji do konkursów indywidualnych zobaczymy 68. zawodników. W sobotniej drużynówce wystartuje 9 reprezentacji. 

Polacy lubią skocznię w Lahti

Skocznia w Lahti jest lubiana przez polskich skoczków narciarskich. W 2003 roku Adam Małysz wygrał dwa konkursy indywidualne w Finlandii, a trzecie zwycięstwo dołożył cztery lata później. Ponadto jeszcze trzykrotnie stawał na podium. Trzy triumfy w Lahti ma na koncie także Kamil Stoch, który zwyciężał w latach: 2014, 2018 i 2019. Ponadto w drugim konkursie w 2014 roku zajął trzecie miejsce. 

Rywalizacja o Kryształową Kulę

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o zwycięstwo w Pucharze Świata i Kryształową Kulę. Wydaje się, że o końcowy triumf powinni walczyć przede wszystkim Niemiec Karl Geiger i Japończyk Ryoyu Kobayashi. Pierwszy ma przewagę trzech punktów nad drugim. Na trzecim miejscu znajduje się Halvor Egner Granerud, który traci do Geigera 279 punktów. Tuż za nim znajduje się kolejny z Norwegów Marius Lindvik, który traci do lidera 286 punktów. 

Plan rywalizacji

Na piątek 25 lutego zaplanowano oficjalny trening, kwalifikacje oraz konkurs indywidualny. W sobotę 26 lutego ma zostać rozegrana sesja próbna i konkurs drużynowy. W niedzielę 27 lutego odbędą się kwalifikacje, a następnie konkurs indywidualny. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....