Agnieszka Radwańska przegrała z Clijsters w półfinale w Luksemburgu

Strona głównaTenisAgnieszka Radwańska przegrała z Clijsters w półfinale w Luksemburgu

Agnieszka Radwańska zakończyła swój udział w turnieju pokazowym Luxembourg Ladies Tennis Masters 2022 na półfinale. Po ponad dwugodzinnej batalii musiała uznać wyższość Belgijki Kim Clijsters. Spotkanie zakończyło się w dodatkowym tie-breaku, który rozegrany był zamiast tradycyjnego trzeciego seta. Wcześniej w ćwierćfinale Agnieszka Radwańska wyeliminowała Julię Goerges. W wielkim finale Kim Clijsters zagra z Martiną Hingis.

Pierwszy set dla Kim Clijsters

Spotkanie gwiazd kobiecego tenisa sprzed lat stało na bardzo wysokim poziomie. Zarówno Agnieszka Radwańska, jak i Kim Clijsters prezentowały atrakcyjny dla oka tenis. Niestety już w pierwszym gemie premierowego seta Agnieszka Radwańska straciła swoje podanie. Później partia toczyła się gema za gema i Belgijka wygrała 6:4. Polka musiała kilkukrotnie wychodzić z opresji przy swoim serwisie, jednak nie była w stanie odebrać serwisu byłej liderce światowego rankingu.

Walka Radwańskiej w drugiej partii

W drugim secie oglądaliśmy kapitalną walkę Agnieszki Radwańskiej. Polka szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:0. Niestety później Clijsters odrobiła straty i partia zakończyła się tie-breakiem. W nim lepiej prezentowała się Polka, która wygrała 7:5. Dzięki temu reprezentantka Polski wróciła do gry i doprowadziła do remisu w setach 1:1. Wciąż miała szansę na pierwsze pokonanie Kim Clijsters. Obie spotkały się dwukrotnie w zawodowej karierze i zawsze wygrywała Belgijka.

Spotkanie musiał rozstrzygnąć trzeci set, który rozgrywano w formie tie-breaka do dziesięciu punktów. Tym razem lepsza okazała się Kim Clijsters, która wygrała 10:7. Tym samym Agnieszka Radwańska zakończyła swój udział w turnieju pokazowym Luxembourg Ladies Tennis Masters 2022 na półfinale. W wielkim finale Kim Clijsters zagra ze Szwajcarką Martiną Hingis. To pojedynek dwóch byłych liderek rankingu WTA i świetnych tenisistek, które preferują techniczny styl gry.

Kim Clijsters (Belgia, 2) – Agnieszka Radwańska (Polska, 4) 6:4, 6:7(5), 10-7