Alicja Rosolska odpadła w I rundzie gry podwójnej w Toronto

Strona głównaTenisAlicja Rosolska odpadła w I rundzie gry podwójnej w Toronto

Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe odpadły już w I rundzie turnieju gry podwójnej National Bank Open rangi WTA 1000 w Toronto. Niestety polsko-nowozelandzki duet był bez szans w starciu z Nicole Melichar-Martinez ze Stanów Zjednoczonych i Ellen Perez z Australii. Tym samym rywalki udanie zrewanżowały się Polce i Nowozelandce za czerwcową porażkę w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros. Z pewnością Rosolska i Routliffe turnieju w Toronto nie zaliczą do udanych.

Wyrównany set zakończony w tie-breaku

Pierwsza partia tego meczu nie zwiastowała katastrofy, która wydarzyła się w drugim secie. Mecz od początku był wyrównany, jednak niewielką przewagę psychologiczną zyskały Nicole Melichar-Martinez ze Stanów Zjednoczonych i Ellen Perez z Australii. Do stanu 5:5 był idealny remis, jednak to rywalki Rosolskiej i Routliffe miały dwie piłki na przełamanie. Nie wykorzystały ich, a w 11. gemie pierwszej partii przewagę przełamania zyskał polsko-nowozelandzki duet. Wydawało się, że pierwszy set padnie ich łupem, jednak chwilę później oglądaliśmy przełamanie zwrotne i o wszystkim miał zadecydować tie-break. Tego kapitalnie zagrały Amerykanka i Australijka. Zdominowały parę Alicja Rosolska i Erin Routliffe. Ostatecznie było 7:1.

Drugi set do zapomnienia

Niestety w drugim secie nieco niżej notowane Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez poszły za ciosem. Wygrały cztery pierwsze gemy partii i zbliżyły się do końcowego triumfu. Wówczas Alicję Rosolską i Erin Routliffe stać było na wygranie jednego gema, po czym kolejne dwa znów padły łupem rywalek. To one wygrały partię 6:1, a cały mecz 2:0 i zagrają w II rundzie turnieju National Bank Open w Toronto. Alicja Rosolska w Kanadzie grała wprost po finale turnieju w Warszawie, gdzie wspólnie z Katarzyną Kawą doszła do finału. Teraz przez nią oraz jej deblową partnerką Erin Routliffe podróż do Stanów Zjednoczonych. W przyszłym tygodniu wezmą udział w turnieju rangi WTA 1000 w Cincinnati.

Nicole Melichar-Martinez (USA) / Ellen Perez (Australia) – Alicja Rosolska (Polska) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia) 7:6(1), 6:1