Hubert Hurkacz w 1/8 finału Rolex Shanghai Masters

Strona głównaTenisHubert Hurkacz w 1/8 finału Rolex Shanghai Masters

Hubert Hurkacz po dwóch zaciętych setach pokonał Yu Hsiou Hsu z Tajwanu i awansował do 1/8 finału turnieju Rolex Shanghai Masters w Chinach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:4. Zawody w Szanghaju mają ragę ATP 1000. Polak walczy w nich o jak najlepszy wynik i poprawę swojej pozycji w rankingu ATP. W kolejnym meczu zmierzy się z lepszym z pary Zhizhen Zhang z Chin i Brandon Nakashima ze Stanów Zjednoczonych.

Skuteczna gra i zasłużony awans Hurkacza

Polski tenisista Hubert Hurkacz (17. ATP) gra w Szanghaju jako rozstawiony z numerem 16. W III rundzie mierzył się z kwalifikantem Yu Hsiou Hsu (184. ATP) z Tajwanu i był zdecydowanym faworytem. Spotkanie było zacięte, jednak od początku układało się po myśli Polaka. Już w trzecim gemie pierwszego seta przełamał rywala, a chwilę później wyszedł na prowadzenie 3:1. Do końca seta kontrolował przebieg gry. Pewne problemy miał tylko w ósmym gemie, gdy obronił dwa breakpointy. Ostatecznie zakończył seta 6:4

Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Tym razem jedyne przełamanie nastąpiło w piątym gemie. Polak zbudował sobie przewagę, której nie zmarnował. Na przestrzeni całego seta Hubert Hurkacz obronił dwa breakpointy. Pierwszego z nich w drugim gemie, a drugiego w dziesiątym gemie, aby chwilę później przypieczętować zwycięstwo w meczu 2:0. Obaj tenisiści spotkali się ze sobą po raz pierwszy, a mecz potrwał około 1,5 godziny. Hubert Hurkacz pewnie zameldował się w 1/8 finału prestiżowego turnieju Rolex Shanghai Masters rangi ATP 1000 w Szanghaju

Hubert Hurkacz (Polska, 16) – Yu Hsiou Hsu (Tajwan, Q) 6:4, 6:4

Z kim zagra kolejny mecz?

Polak jest już w 1/8 finału turnieju, jednak z pewnością ma apetyt na więcej. W następnym meczu zmierzy się Chińczykiem Zhizhen Zhangiem (60. ATP) lub Amerykaninem Brandonem Nakashimą (122. ATP). Bez względu na to, kto będzie jego przeciwnikiem, to Hubert Hurkacz będzie faworytem do awansu do ćwierćfinału. W poniedziałek Polak rozpocznie jeszcze rywalizację w turnieju gry podwójnej, gdzie tworzy duet z Amerykaninem Benem Sheltonem.