STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

BKT Advantage Bielsko-Biała z triumfem w LOTTO Superlidze 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisBKT Advantage Bielsko-Biała z triumfem w LOTTO Superlidze 2022

Tenisiści BKT Advantage Bielsko-Biała zostali zwycięzcami pierwszej edycji LOTTO Superligi 2022 w tenisie ziemnym. Tym samym sięgnęli po pierwszy w historii tytuł zespołowych mistrzów Polski w tenisie. W wielkim finale pokonali CKT Grodzisk Mazowiecki. Świetnie w barwach zwycięzców zaprezentowali się m.in.: Petra Martic, Katarzyna Kawa, Jiri Lehecka i Emil Ruusuvuori. 

Emocjonujące Final Four w Zielonej Górze

Po zmaganiach ligowych przyszła pora na wielkie finały. Turniej Final Four historycznej edycji LOTTO Superligi w tenisie ziemnym rozegrano w hali w Zielonej Górze. W najlepszej czwórce zespołów w Polsce znalazły się: BKT Advantage Bielsko-Biała, CKT Grodzisk Mazowiecki, KT Kubala Ustroń i WKT Mera Warszawa. Od początku turniej stał na wysokim poziomie, a na korcie oglądaliśmy uznane tenisistki i uznanych tenisistów. 

W pierwszym półfinale zespół CKT Grodzisk Mazowiecki wygrał aż 5:1 z KT Kubala Ustroń. O zwycięstwie drużyny z Grodziska Mazowieckiego przesądzili m.in.: Tereza Martincova, Dalma Galfi, Maks Kaśnikowski, Łukasz Kubot i Jan Zieliński. W zespole tym oglądaliśmy jeszcze m.in. Kacpra Żuka. Największą gwiazdą rywali był Czech Lukas Rosol. Drugi półfinał to zwycięstwo 4:0 BKT Advantage Bielsko-Biała nad WKT Mera Warszawa. Zespół z południa Polski tworzyli m.in.: Petra Martic, Katarzyna Kawa, Jiri Lehecka i Emil Ruusuvuori. U rywali występowali m.in.: Urszula Radwańska, Daria Snigur, czy też Mariusz Fyrstenberg. 

Wyrównany finał

Finał LOTTO Superligi 2022 był bardzo wyrównany. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęli tenisiści BKT Advantage Bielsko-Biała, którzy wygrali 4:2 z CKT Grodzisk Mazowiecki. Po pojedynkach singlowych było 2:2. O wygranej zespołu z Bielsko-Białej przesądziły dwa ostatnie deble, które padły ich łupem. Tym samym zostali historycznymi, bo pierwszymi, drużynowymi mistrzami Polski w tenisie ziemnym. Brązowy medal zdobyła drużyna WKT Mera Warszawa, która pokonała 4:2 KT Kubala Ustroń. Pierwsza edycja zmagań pokazała, że warto iść tą drogą i za rok rywalizacja może cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem kibiców. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...