Debliści przypieczętowali zwycięstwo z Barbadosem

Strona głównaTenisDebliści przypieczętowali zwycięstwo z Barbadosem

Jan Zieliński i Karol Drzewiecki wygrali 2:0 z duetem z Barbadosu Darianem Kingiem i Haydnem Lewisem. Dzięki temu przypieczętowali zwycięstwo reprezentacji Polski w Pucharze Davisa. Po trzech pojedynkach biało-czerwoni prowadzą 3:0 i są już pewni awansu do fazy play-off o Grupę Światową I. Wczoraj swoje mecze singlowe wygrali Hubert Hurkacz i Olaf Pieczkowski.

Zwycięstwo zgodnie z planem

W sobotnie przedpołudnie na korcie w Kozerkach jako pierwsi pojawili się Jan Zieliński i Karol Drzewiecki. Po pierwszym dniu zmagań biało-czerwoni prowadzili z Barbadosem 2:0.  Debliści w sobotę walczyli z Darianem Kingiem i Haydnem Lewisem o zapewnienie naszej reprezentacji zwycięstwa i awansu do barażów o Grupę Światową I Pucharu Davisa. Nieoczekiwanie mecz gry podwójnej był bardzo zacięty. Od przełamania rozpoczęli go Polacy, ale zaraz chwilę oglądaliśmy przełamanie zwrotne. Później oba duety wygrywały swoje podanie do stanu 3:3. W siódmym gemie kolejny raz przełamali Jan Zieliński i Karol Drzewiecki. Tej szansy już nie wypuścili i seta zakończyli 6:4

Nieco inny przebieg miała druga partia. W niej tenisiści skupili się na wygrywaniu swoich gemów serwisowych. Do stanu 4:4 oglądaliśmy tylko jednego breakpointa niewykorzystanego przez Jana Zielińskiego i Karola Drzewieckiego. Po chwili jednak udało im się skutecznie przełamać. Przy swoim serwisie nie popełnili błędów i zakończyli seta 6:4, a cały mecz 2:0. Spotkanie potrwało niespełna 1,5 godziny. Zieliński i Drzewiecki zapewnili Polsce pewne zwycięstwo z Barbadosem

Jan Zieliński / Karol Drzewiecki (Polska) – Darian King / Haydn Lewis (Barbados) 6:4, 6:4

Polacy zagrają o Grupę Światową I

Już teraz Polacy są pewni wygranej z Barbadosem. W związku z tym w kolejnym meczu singlowym Huberta Hurkacza zastąpi nastoletni Tomasz Berkieta. W ten sposób zadebiutuje w reprezentacji Polski w Pucharze Davisa. Jego przeciwnikiem w sobotę będzie Xavier Lawrence. Biało-czerwoni zwycięstwem z Barbadosem zapewnili sobie awans do barażów o Grupę Światową I Pucharu Davisa. Spotkania te odbędą się w lutym 2024 roku. Jeżeli biało-czerwoni wygrają baraż, to awansują do rozgrywek Grupy Światowej I. Niedługo poznamy kolejnego rywala Polaków w fazie play-off.