Fręch wciąż bez przełamania w WTA. Piąta porażka z rzędu

Strona głównaTenisFręch wciąż bez przełamania w WTA. Piąta porażka z rzędu

Magdalena Fręch doznała piątej porażki z rzędu w cyklu WTA. Tym razem Polka w dwóch setach przegrała z Rosjanką Eliną Awanesjan na otwarcie turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Starcie w stolicy Węgier było bardzo wyrównane, jednak w decydujących momentach lepsza okazała się rywalka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:7(5), 4:6. Niestety nie było przełamania. Polka nie poprawi swojej pozycji w rankingu WTA.

Troszkę zabrakło. Fręch słabsza od Awanesjan

Przed rozpoczęciem turnieju w Budapeszcie byliśmy pełni obaw co do formy Magdaleny Fręch (56. WTA). Polka znajduje się w trudnej sytuacji i przegrała cztery kolejne mecze z rzędu w cyklu WTA. Za nią krótka przygoda w Wimbledonie, gdzie w dwóch setach przegrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (22. WTA). Po dwóch tygodniach przerwy Magdalena Fręch wzięła udział w turnieju Hungarian Grand Prix w Budapeszcie. Jej rywalką na otwarcie była Rosjanka Elina Awanesjan (75. WTA).

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Lepiej weszła w niego Magdalena Fręch, która po przełamaniu w czwartym gemie prowadziła 3:1. Niestety nie utrzymała przewagi. Po chwili było przełamanie zwrotne i znów był remis. W dziewiątym gemie to Awanesjan przełamała i wyszła na 5:4. Serwowała na wygraną w secie. Wówczas Polka odrobiła straty. Doszło do tie-breaka. W tym lepiej spisała się Rosjanka, która wygrała 7:5. Magdalena Fręch była w trudnej sytuacji i drugiego seta rozpoczęła najlepiej jak mogła. Z przełamaniem prowadziła 2:0. Niestety znów na dystansie całej partii lepsza była Rosjanka. Odrobiła straty, zyskała przewagę i to ona wygrała 6:4, awansując do II rundy turnieju rangi WTA 250 w Budapeszcie.

Elina Awenasjan – Magdalena Fręch (Polska, 5) 7:6(5), 6:4

Trudna sytuacja Magdaleny Fręch

Początek tego sezonu był znakomity w wykonaniu Magdaleny Fręch. Niestety obecnie znajduje się w dołku. Właśnie przegrała piąty mecz z rzędu w cyklu WTA. Choć grała w Budapeszcie jako tenisistka rozstawiona z numerem pięć, to odpadła już w I rundzie. Przed nią kolejne dni na odpoczynek i treningi. Niedługo poznamy dalsze plany startowe Polki.