STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz awansował do III rundy turnieju ATP w Monte Carlo

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisHubert Hurkacz awansował do III rundy turnieju ATP w Monte Carlo

To nie był najłatwiejszy pojedynek, aczkolwiek udało się osiągnąć zamierzony cel! Hubert Hurkacz zameldował się w III rundzie turnieju ATP w Monte Carlo. Polski tenisista pokonał Pedro Martineza, lecz do wyłonienia zwycięzcy niezbędny był trzeci set. To 100. zwycięstwo wrocławianina według wyliczeń organizatorów turniejów ATP.

Początek turnieju ATP w Monte Carlo nie należy do najłatwiejszych dla Huberta Hurkacza. Polski tenisista w pierwszej rundzie toczył wyrównany pojedynek z Hugo Dellienem, którego ostatecznie pokonał w dwóch setach, a w drugiej rundzie przez ponad dwie godziny męczył się z Hiszpanem Pedro Martinezem. Do wyłonienia zwycięzcy tego starcia niezbędne okazało się rozegranie trzeciego seta, w którym lepszy był wrocławianin. Według wyliczeń z rankingu ATP, to było setne zwycięstwo „Hubiego”. Ponadto jako pierwszy Polak od czasu Wojciecha Fibaka, czyli roku 1983 awansował do III rundy turnieju w Monte Carlo. Stawką kolejnego meczu jest ćwierćfinał. Na drodze Hurkacza stanie inny, hiszpański tenisista, czyli Albert Ramos. Pojedynek zaplanowano na czwartek 14 kwietnia na godzinę 10:00.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...