STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz odwrócił losy pierwszego meczu w Marsylii i awansował dalej

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisHubert Hurkacz odwrócił losy pierwszego meczu w Marsylii i awansował dalej

Hubert Hurkacz po nieudanym turnieju w Rotterdamie w tym tygodniu bierze udział w zawodach ATP 250, rozgrywanych we francuskiej Marsylii. Wrocławianin ma już za sobą pierwszy pojedynek. Co ważne, jest został najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju, dlatego zaczynał swój występ od drugiej rundy. Jak mu poszło?

Start od drugiej rundy

Hubert Hurkacz chciał jak najszybciej zapomnieć o nieudanym występie w Rotterdamie. Miał do tego doskonałą możliwość, ponieważ w tym tygodniu wziął udział w zawodach rozgrywanych we francuskiej Marsylii. Polak został najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju, w związku z czym swój pierwszy mecz rozgrywał już w ramach drugiej rundy. Jego rywalem był 21-letni Leandro Riedi, z którym na korcie spotkał się po raz pierwszy.

Odwrócenie losów meczu

21-letni Leandro Riedi już na początku meczu zaskoczył Polaka, a ostatecznie zdołał wygrać też pierwszego seta. Hubert Hurkacz nie dał się jednak ponieść emocjom i utrzymał nerwy na wodzy, dzięki czemu jego gra w drugim i trzecim secie wyglądała znacznie lepiej. Przypieczętował je zwycięstwami, a ostateczny rezultat meczu to 2:1 dla wrocławianina. Następnym rywalem „Hubiego” będzie Mikael Ymer, klasyfikowany aktualnie na 69. lokacie w rankingu ATP. Przypomnijmy, że po najnowszej aktualizacji polski tenisista wypadł z czołowej dziesiątki i zajmuje aktualnie 11. lokatę.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...