Hubert Hurkacz odwrócił losy pierwszego meczu w Marsylii i awansował dalej

Strona głównaTenisHubert Hurkacz odwrócił losy pierwszego meczu w Marsylii i awansował dalej

Hubert Hurkacz po nieudanym turnieju w Rotterdamie w tym tygodniu bierze udział w zawodach ATP 250, rozgrywanych we francuskiej Marsylii. Wrocławianin ma już za sobą pierwszy pojedynek. Co ważne, jest został najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju, dlatego zaczynał swój występ od drugiej rundy. Jak mu poszło?

Start od drugiej rundy

Hubert Hurkacz chciał jak najszybciej zapomnieć o nieudanym występie w Rotterdamie. Miał do tego doskonałą możliwość, ponieważ w tym tygodniu wziął udział w zawodach rozgrywanych we francuskiej Marsylii. Polak został najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju, w związku z czym swój pierwszy mecz rozgrywał już w ramach drugiej rundy. Jego rywalem był 21-letni Leandro Riedi, z którym na korcie spotkał się po raz pierwszy.

Odwrócenie losów meczu

21-letni Leandro Riedi już na początku meczu zaskoczył Polaka, a ostatecznie zdołał wygrać też pierwszego seta. Hubert Hurkacz nie dał się jednak ponieść emocjom i utrzymał nerwy na wodzy, dzięki czemu jego gra w drugim i trzecim secie wyglądała znacznie lepiej. Przypieczętował je zwycięstwami, a ostateczny rezultat meczu to 2:1 dla wrocławianina. Następnym rywalem „Hubiego” będzie Mikael Ymer, klasyfikowany aktualnie na 69. lokacie w rankingu ATP. Przypomnijmy, że po najnowszej aktualizacji polski tenisista wypadł z czołowej dziesiątki i zajmuje aktualnie 11. lokatę.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...