Katarzyna Piter bez szans z Kirsten Filipkens. Odpadła w kwalifikacjach do turnieju w Adelajdzie

Strona głównaTenisKatarzyna Piter bez szans z Kirsten Filipkens. Odpadła w kwalifikacjach do turnieju...

Za nami kwalifikacje do drugiego tegorocznego turnieju WTA w Adelajdzie. Wzięła w nich udział Katarzyna Piter, która zajmuje obecnie 520. miejsce w rankingu. Już w pierwszej rundzie trafiła na powracającą do uprawiania tenisa Kirsten Filipkens i nie miała w tym pojedynku żadnych szans. 

Pechowe losowanie Katarzyny Piter

Bez dwóch zdań losowanie drabinki kwalifikacyjnej do turnieju w Adelajdzie było dla Polki bardzo pechowe. Wydaje się, że trafiła najgorzej, jak mogła. Na jej drodze stanęła Belgijka Kirsten Filipkens, która obecnie zajmuje 314. miejsce w rankingu WTA, jednak powoli wraca do grania na najwyższym poziomie. W swojej karierze była już na 23. miejscu w światowym rankingu i na pewno chce powrócić w te rejony. 

Zdecydowanie niżej w rankingu znajduje się Katarzyna Piter, co było widać na korcie. W pierwszym secie Polka ugrała tylko 2 gemy, a partia zakończyła się zwycięstwem Belgijki 6:2. Jeszcze gorzej wygląda bilans drugiego seta, gdzie Polka nie zdołała wygrać ani jednego gema i mecz bardzo szybko zakończył się zwycięstwem Kirsten Filipkens 2:0. Przy mniej pechowym losowaniu Polkę było stać na powalczenie w kwalifikacjach o awans do głównej drabinki drugiego w tym roku turnieju w Adelajdzie. Dla Polki był to dopiero pierwszy mecz w tym sezonie. 

Katarzyna Piter – Kirsten Filipkens    0:2 (2:6, 0:6). 

Bilans spotkań 1:1

Mecz w Adelajdzie był drugim pojedynkiem w historii pomiędzy Katarzyną Piter i Kirsten Filipkens. Do pierwszego doszło w 2013 roku w Luksemburgu i wówczas lepsza okazała się Polka, która wygrała 2:0. Tym razem Belgijce udało się skutecznie zrewanżować. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....