Polski finał w Pradze. Linette pokonała Noskovą

Strona głównaTenisPolski finał w Pradze. Linette pokonała Noskovą

Magda Linette po wielkiej bitwie pokonała rozstawioną z jedynką Czeszkę Lindę Noskovą i awansowała do finału turnieju Livesport Prague Open rangi WTA 250 w Pradze. Polka wygrała próbę nerwów i wygrała w tie-breaku trzeciego seta. Dzięki temu zagra o tytuł zawodów cyklu WTA 250. Finał przejdzie do historii, ponieważ po raz pierwszy w cyklu WTA zmierzą się w nim dwie Polki. Naprzeciw Magdy Linette stanie Magdalena Fręch.

Niesamowita Magda Linette w finale w Pradze

Przed rozpoczęciem meczu półfinałowego pomiędzy Magdą Linette (48. WTA) a Czeszką Lindą Noskovą (27. WTA) wiedzieliśmy, że w finale będzie przynajmniej jedna Polka. Wszystko dlatego, że chwilę wcześniej awans przypieczętowała Magdalena Fręch (57. WTA), osiągając największy sukces w dotychczasowej karierze. Magdę Linette czekało jednak trudniejsze zadanie, ponieważ rywalizowała z tenisistką rozstawioną z numerem jeden.

Spotkanie od początku było bardzo ciekawe. Lepiej rozpoczęła je Noskova, która z przewagą przełamania prowadziła 2:0. Wtedy oglądaliśmy świetną serię Polki. Linette zdobyła pięć gemów z rzędu i wyszła na 5:2. Przewagi nie zmarnowała i zamknęła partię 6:3. W drugim secie role się odwróciły. Tym razem lepiej wyglądała faworyzowana Czeszka. W decydujących momentach wypracowała przewagę przełamania i to ona wygrała 6:3. O awansie do finału decydowała trzecia partia. W niej od początku tenisistki skupiły się na własnym serwisie. Magda Linette w ósmym gemie odebrała rywalce podanie i wyszła na 5:3. Serwowała na zwycięstwo. Niestety nie wykorzystała aż sześciu piłek meczowych. Noskova odrobiła straty, a my mieliśmy powody do niepokoju. Ostatecznie doszło do tie-breaka. Ten był popisem Polki. Magda Linette wygrała 7:2 i po kapitalnej grze awansowała do finału turnieju WTA 250 w Pradze

Magda Linette (Polska, 4) – Linda Noskova (Czechy, 1) 6:3, 3:6, 7:6 (2)

Historyczny polski finał

W piątek będziemy świadkami historycznego finału. Po raz pierwszy w cyklu WTA o tytuł singlowy zmierzą się dwie Polki. Magda Linette będzie rywalizowała z Magdaleną Fręch. Dla tej drugiej awans do finału jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze. Magda Linette w finale zagra po raz ósmy i stanie przed szansą na trzeci tytuł. Dwa dotychczasowe wywalczyła w 2019 roku w Nowym Jorki i w 2020 roku w Hua Hin. Po zakończeniu zmagań w Pradze obie Polki udadzą się do Paryża, gdzie wystartują w turnieju olimpijskim