Magda Linette i Bernarda Pera w II rundzie debla Indian Wells

Strona głównaTenisMagda Linette i Bernarda Pera w II rundzie debla Indian Wells

Magda Linette i Bernarda Pera zameldowały się w II rundzie debla Indian Wells. Polsko-amerykański duet w dwóch setach pokonał Oksanę Kałasznikową z Gruzji oraz Alycię Parks ze Stanów Zjednoczonych. W premierowej odsłonie Linette i Pera zanotowały niesamowity powrót i odwróciły losy seta od wyniku 1:5. W kolejnej rundzie spotkają się z rozstawionymi z czwórką Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez.

Niesamowity come back w pierwszym secie i awans

Po turnieju z innymi partnerkami deblowymi Magda Linette i Bernarda Pera ponownie wróciły do wspólnego grania. W ostatnich wspólnych zawodach doszły do półfinału w Abu Zabi. Później Polka w Dubaju zagrała z Rumunką Monicą Niculescu. Niestety przegrały już w I rundzie. Zdecydowanie lepiej idzie jej w parze z Bernardą Perą. Zmagania w turnieju rangi ATP 1000 Indian Wells rozpoczęły od starcia z Gruzinką Oksaną Kałasznikową i Amerykanką Alycią Parks.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla rywalek. Szybko wypracowały przewagę dwóch przełamań. Na tablicy wyników było już 5:1. Wtedy Linette i Pera zanotowały wspaniały powrót. Wygrały sześć kolejnych gemów i zakończyły seta 7:5. W drugim secie poszły za ciosem. Tym razem to one od początku do końca dominowały na korcie. Rozpoczęły od wyniku 4:1 i kontrolowały przebieg gry. Polsko-amerykański duet wygrał 6:3 i całe spotkanie zakończył w dwóch setach w niespełna 1,5 godziny. Magda Linette i Bernarda Pera są już w II rundzie turnieju deblowego BNP Paribas Open.

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Oksana Kałasznikowa (Gruzja) / Alycia Parks (USA) 7:5, 6:3

Polka może skupić się tylko na deblu

Niestety Magda Linette szybko pożegnała się z turniejem singlowym Indian Wells. Już w I rundzie przegrała z kwalifikantką Taylor Townsend ze Stanów Zjednoczonych. W związku z tym Polka może skupić się na deblu. W II rundzie polsko-amerykańska para zmierzy się z duetem rozstawionym w Indian Wells z numerem czwartym. Po drugiej stronie kortu staną Nicole Melichar-Martinez ze Stanów Zjednoczonych  i Ellen Perez z Australii