Porażka z kwalifikantką. Linette poza burtą Indian Wells

Strona głównaTenisPorażka z kwalifikantką. Linette poza burtą Indian Wells

Magda Linette przegrała z kwalifikantką Taylor Townsend ze Stanów Zjednoczonych i odpadła z turnieju Indian Wells. Polka zakończyła swój udział już na I rundzie. Na przestrzeni trzech setów okazała się gorsza, choć to ona rozpoczęła od prowadzenia 1:0. Magda Linette nie żegna się jeszcze z Indian Wells. Wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą weźmie udział w turnieju deblowym.

Szybka porażka Magdy Linette w singlu Indian Wells

Wydawało się, że Magda Linette (54. WTA) miała szczęśliwe losowanie w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W I rundzie mierzyła się z kwalifikantką Taylor Townsend (77. WTA) ze Stanów Zjednoczonych. Choć jako pierwsza przełamała rywalka, to jednak pierwsza partia toczyła się później pod dyktando Polki. Odwróciła jej losy i pewnie wygrała 6:3. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. W drugiej odsłonie dwukrotnie jako pierwsza przełamywała Magda Linette. Niestety rywalka szybko odpowiadała przełamaniem zwrotnym i doszło do tie-breaka. W nim to Amerykanka była górą. Wygrała 7:3 i mieliśmy remis w setach

Liczyliśmy na to, że trzecia partia będzie wyrównana i to Polka spróbuje przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety był to najbardziej jednostronny set. Magda Linette rozpoczęła od wygrania własnego podania. Później jednak dominowała Taylor Townsend. Amerykanka wygrała sześć gemów z rzędu i zakończyła partię 6:1. W trzech setach awansowała do II rundy. Magda Linette żegna się z turniejem singlowym Indian Wells ju w pierwszym meczu. Podobnie było trzy tygodnie temu w Dubaju, gdzie Polka już w meczu otwarcia przegrała z Japonką Nao Hibino

Taylor Townsend (USA, Q) – Magda Linette (Polska) 3:6, 7:6(3), 6:1

Trwa słaba passa Magdy Linette

Niestety trwa słabsza passa Magdy Linette w turniejach cyklu WTA. Polka w tym roku szybko odpada z zawodów i osłabia swoją pozycję rankingową. Przed Dubajem wzięła udział w zawodach w Dosze, gdzie odpadła w II rundzie. Wcześniej miała problemy zdrowotne i już w I rundzie Australian Open poddała swoje spotkanie z Dunką Caroline Wozniacki.

Polka nie żegna się jeszcze z Indian Wells. Wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą weźmie jeszcze udział w turnieju deblowym. W I rundzie ich rywalkami będą Gruzinka Oksana Kałasznikowa i Amerykanka Alycia Parks.