STS KOD PROMOCYJNY

Magda Linette żegna się z Dohą po zażartej walce

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisMagda Linette żegna się z Dohą po zażartej walce

Magda Linette odpadła z turnieju Qatar Ladies Open w Dausze. W II rundzie po zaciętym, trzysetowym boju lepsza od niej okazała się Qinwen Zheng.

Pierwsze sety na dwóch biegunach

Pierwsze spotkanie podczas turnieju w Doha wyszło Polce całkiem dobrze. Drugie nie było już tak udane. Pierwsze dwie partie wtorkowego spotkania były dla siebie odbiciami lustrzanymi. Na rozpoczęcie meczu Qinwen Zheng wygrała pewnie 6:2 i wydawało się, że pewnie awansuje do III rundy. Wtedy jednak wyższy bieg wrzuciła Magda Linette, która zwyciężyła w drugim secie w takich samych rozmiarach i stało się jasne, że do rozstrzygnięcia będzie potrzebne decydujące starcie.


Czytaj także:


Zheng lepsza w końcowych fragmentach gry

Niestety dla polskich fanów, Chinka wróciła do poziomu gry z pierwszego seta. Niedawna finalistka Australian Open przełamała dwukrotnie Magdę Linette i to wystarczyło do pewnego zwycięstwa 6:3 w decydującej partii.

Qinwen Zheng (Chiny, 5) – Magda Linette (Polska) 6:2, 2:6, 6:3

Jakie dalsze plany Magdy Linette?

Magda Linette może już zacząć przygotowania do kolejnego turnieju rangi WTA 1000, który rusza już w przyszłym tygodniu w Dubaju.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...