Pewne zwycięstwo Magdy Linette na otwarcie turnieju WTA 1000 w Doha

Strona głównaTenisPewne zwycięstwo Magdy Linette na otwarcie turnieju WTA 1000 w Doha

Magda Linette fantastycznie rozpoczęła turniej singlowy Qatar TotalEnergies Open rangi WTA 1000 w Doha. W I rundzie w dwóch szybkich setach pokonała kwalifikantkę z Japonii Nao Hibino. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1, 6:4. Polka zaprezentowała dobre przygotowanie i wydaje się, że w Katarze uraz uda jej nie doskwiera. W kolejnym spotkaniu zagra z finalistką Australian Open Chinką Qinwen Zheng.

Zasłużona wygrana Magdy Linette z Hibino

Przed rozpoczęciem turnieju w Doha mogliśmy mieć obawy o zdrowie Magdy Linette (53. WTA). Zawodniczka ta w ubiegłym tygodniu poddała półfinał debla w Abu Zabi. Wcześniej odpadła w II rundzie singla po spotkaniu z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (14. WTA). Na szczęście wydaje się, że wycofanie się z turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich było działaniem prewencyjnym i Polce nie odnowiła się kontuzja uda.

Spotkanie z Japonką Nao Hibino (93. WTA) od początku układało się po myśli Magdy Linette. W premierowej partii szybko wypracowała sobie przewagę przełamania. Później dołożyła kolejne i zrobiło się 5:1. Przy swoim serwisie Polka przypieczętowała wygraną 6:1. Bardziej zacięta była druga partia. W niej znów Polka szybko przełamała, jednak Japonka wróciła do gry i wyrównała. Decydujące przełamanie miało miejsce w siódmym gemie. Magda Linette wykorzystała swoją szansę i wygrała piątą piłkę meczową. W niespełna dwie godziny awansowała do II rundy singla w Qatar TotalEnergies Open rangi WTA 1000. Dla Magdy Linette była to piąta wygrana z Hibino w karierze.

Magda Linette (Polska) – Nao Hibino (Japonia, Q) 6:1, 6:4

Poziom trudności wzrasta. Qinwen Zheng rywalką Linette

W II rundzie poziom trudności zdecydowanie wzrośnie. Magda Linette zmierzy się w niej z rozstawioną z piątką Chinką Qinwen Zheng (7. WTA), czyli finalistką ostatniego Australian Open. Faworytką wydaje się być Zheng, jednak to Linette wygrała jedyne dotychczas spotkanie między nimi. W 2022 roku w Miami Polka zwyciężyła w dwóch setach. W turnieju w Doha powalczy o powtórkę tego wyniku i awans do III rundy Qatar TotalEnergies.