Waleczna Magda Linette nie dała rady. Odpadła z singla w Abu Zabi

Strona głównaTenisWaleczna Magda Linette nie dała rady. Odpadła z singla w Abu Zabi

Ponad 3,5 godziny trwał mecz Magdy Linette z Brazylijką Beatriz Haddad Maią w II rundzie turnieju Mubadala Abu Zabi Open. Ostatecznie Polka w trzech setach musiała uznać wyższość rozstawionej z numerem szóstym rywalki. Pokazała jednak, że wraca do wysokiej formy i stać ją na wyrównaną walkę z czołowymi tenisistkami świata. Przed Magdą Linette kolejne wyzwania i ćwierćfinał turnieju deblowego w Abu Zabi.

Wyrównana walka i porażka Magdy Linette

W I rundzie turnieju Mubadala Abu Zabi Open rangi WTA 500 Magda Linette (55. WTA) w dwóch setach pokonała Filipinkę Alexandrę Ealę (187. WTA). Dla Polki było to dopiero drugie zwycięstwo singlowe w tym roku. W kolejnej rundzie poprzeczka została zawieszona znacznie wyżej. Reprezentantka Polski rywalizowała z rozstawioną z szóstką Brazylijką Beatriz Haddad Maią (13. WTA).

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Lepiej zaczęła Magda Linette, która wypracowała sobie przewagę przełamania. Niestety w szóstym gemie Brazylijka wyrównała. Doszło do tie-breaka. W nim lepsza okazała się Haddad Maia, która wygrała 8:6. Drugi set miał nieco inny przebieg. Tym razem Polka przełamała w ósmym gemie i wyszła na 5:3. Chwilę później oglądaliśmy przełamanie zwrotne. Znów doszło do tie-breaka. Zdominowała go Magda Linette, która wygrała 7:1. O awansie do kolejnej rundy decydował trzeci set. Choć większość gemów była w nim bardzo wyrównana, to jednak to Brazylijka wygrała 6:1 i po ponad 3,5 godzinie gry zameldowała się w ćwierćfinale. Dla Polki to druga porażka z tą rywalką w karierze.

Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 6) – Magda Linette (Polska) 7:6 (6), 6:7 (1), 6:1

Linette zagra w ćwierćfinale debla

Magda Linette nie żegna się jeszcze ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą awansowała do ćwierćfinału turnieju deblowego. Tam zmierzą się z parą rozstawioną z numerem trzy. Po drugiej stronie kortu staną Hao-Ching Chan z Tajwanu i Giuliana Olmos z Meksyku. Spotkanie zaplanowano na czwartek 8 lutego.