Pewne zwycięstwo Magdy Linette na otwarcie w Abu Zabi

Strona głównaTenisPewne zwycięstwo Magdy Linette na otwarcie w Abu Zabi

Magda Linette w przekonującym stylu pokonała Filipinkę Alexandrę Eala i awansowała do II rundy turnieju WTA 500 w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po pierwszym wyrównanym secie w drugim Polka zdominowała swoją rywalkę i zasłużenie wygrała. Wydaje się, że po kontuzji odniesionej w Australian Open nie ma już śladu. W kolejnym meczu Mubadala Abu Zabi Open Magda Linette zagra z rozstawioną z szóstką Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Dwusetowe zwycięstwo Linette w I rundzie w Abu Zabi

Początek tego sezonu nie jest najlepszy w wykonaniu Magdy Linette (55. WTA). Polka szybko żegnała się z turniejami WTA rozgrywanymi w Brisbane i Adelajdzie. Później wystartowała w wielkoszlemowym Australian Open. Niestety tam z powodu kontuzji już w I rundzie poddała mecz z Caroline Wozniacki. Przed tygodniem w Hua Hin w Tajlandii również szybko przegrała. Teraz zdecydowała się na start w turnieju Mubadala Abu Zabi Open rangi WTA 500 w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Pierwszą rywalką Polki była Alexandra Eala (187. WTA) z Filipin, która otrzymała od organizatorów dziką kartę. Początek meczu był wyrównany. Obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe i doszło do tie-breaka. W nim skuteczniejsza była Linette, która wygrała 7:4. W kolejnej partii Polka poszła za ciosem. Na przestrzeni całego seta Filipinka wygrała tylko jednego gema. Magda Linette błyskawicznie wygrała 6:1 i zameldowała się w kolejnej rundzie. Dla Polki to dopiero drugie zwycięstwo singlowe w tym sezonie.

Magda Linette (Polska) – Alexandra Eala (Filipiny, WC) 7:6(4), 6:1

Z kim zagra w II rundzie?

Już teraz wiemy, z kim Magda Linette zagra w II rundzie turnieju Mubadala Abu Zabi Open. Po drugiej stronie siatki stanie rozstawiona z szóstką Brazylijka Beatriz Haddad Maia (13. WTA). Faworytką wydaje się być Brazylijka. Do tej pory obie zagrały ze sobą tylko raz. Spotkanie miało miejsce w maju ubiegłego roku w Rzymie. Wówczas w dwóch setach wygrała Haddad Maia. Teraz Magda Linette stanie przed szansą na rewanż. Stawką tego meczu będzie awans do ćwierćfinału.