Linette i Stearns z awansem do II rundy Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonLinette i Stearns z awansem do II rundy Wimbledonu

Polsko-amerykański duet Magda Linette i Peyton Stearns awansował do II rundy turnieju deblowego Wimbledon. Po zaciętym boju w dwóch setach pokonały Rumunki Anę Bogdan i Jaqueline Cristian. Tym samym udanie rozpoczęły pierwszy wspólny turniej w tym roku. Ostatni raz Linette i Stearns tworzyły parę deblową w październiku 2023 roku. Dalej rozumieją się bardzo dobrze i są już w II rundzie turnieju wielkoszlemowego w Anglii.

Dwa wyrównane sety na korzyść Linette i Stearns

Magda Linette może skupić się już tylko na grze w deblu w Wimbledonie. Wszystko dlatego, że z singla odpadła po porażce w I rundzie z Ukrainką Eliną Svitoliną. Pozostała jej walka w turnieju deblowym, gdzie tworzy duet z Amerykanką Peyton Stearns. Reaktywowały duet, który ostatni raz wspólnie grał w październiku 2023 roku w turnieju w Pekinie. Na otwarcie zmagań w Londynie polsko-amerykańska para mierzyła się z Rumunkami Aną Bogdan i Jaqueline Cristian.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Oba duety imponowały dyspozycją serwisową i pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Wydawało się, że dojdzie do tie-breaka. W 10. gemie Linette i Stearns zaskoczyły swoje rywalki i je przełamały. Dzięki temu wygrały premierową odsłonę 6:4. Drugi set miał nieco inny przebieg. Już w pierwszym gemie przełamały Rumunki i zbudowały przewagę. W szóstym gemie Linette i Stearns odrobiły straty i znów był remis. Tym razem zakończyło się tie-breakiem. W nim na przewagi 8:6 wygrały Polka i Amerykanka, dzięki czemu zameldowały się w II rundzie Wimbledonu

Magda Linette (Polska) / Peyton Stearns (USA) – Ana Bogdan (Ukraina) / Jacqueline Cristian (Rumunia) 6:4, 7:6(6)

Z kim zagrają w II rundzie?

Magda Linette i Peyton Stearns znają już swoje kolejne rywalki. W II rundzie Wimbledonu zagrają ze Słowaczką Terezą Mihalikovą i Brytyjką Olivią Nicholls, które nieoczekiwanie wyeliminowały duet rozstawiony z numerem szóstym. Liczymy na to, że polsko-amerykańska para pójdzie za ciosem i powalczy o awans do III rundy. Z pewnością Linette i Stearns nie są bez szans.