Linette i Stearns już poza Wimbledonem

Strona głównaTenisWimbledonLinette i Stearns już poza Wimbledonem

Pierwszy mecz Magdy Linette i Peyton Stearns rozbudził nadzieje na dobry wynik w Wimbledonie. Niestety duet ten potknął się już na drugiej przeszkodzie i pożegnał się z turniejem wielkoszlemowym w Londynie. W II rundzie polsko-amerykańska para ugrała tylko dwa gemy i została rozbita przez Słowaczkę Terezę Mihalikovą i Brytyjkę Olivię Nicholls. Dla Polki to pożegnanie Wimbledonem.

Katastrofa i tylko dwa gemy ugrane w całym meczu

Magda Linette i Peyton Stearns rozpoczęły tegoroczny Wimbledon od wygranej w dwóch setach z Rumunkami Aną Bogdan i Jaqueline Cristian. Tym samym rozbudziły nadzieje kibiców na dobry wynik. W II rundzie ich rywalkami były Słowaczka Tereza Mihalikova i Brytyjka Olivia Nicholls. Nieznacznymi faworytkami bukmacherów były Polka i Amerykanka. Niestety na korcie zupełnie nie było tego widać. Spotkanie potrwało zaledwie godzinę. Linette i Stearns zostały rozbite

Mecz od początku układał się po myśli Mihalikowej i Nicholls. Przełamały już w pierwszym gemie. Później tylko powiększały swoją przewagę. Momentami Magda Linette i Peyton Stearns były bezradne. Na przestrzeni całego pierwszego seta zdobyły tylko dwa gemy. Miały duże problemy z naporem słowacko-brytyjskiego duetu. Skończyło się 2:6. Niestety w kolejnej partii nie było lepiej. Tym razem rywalki całkowicie zdominowały grę. Wygrały sześć gemów z rzędu i pewnie zameldowały się w 1/8 finału Wimbledonu. W całym drugim secie Magda Linette i Peyton Stearns zdobyły zaledwie siedem małych punktów

Magda Linette (Polska) / Peyton Stearns (USA) – Tereza Mihalikova (Słowacja) / Olivia Nicholls (Wielka Brytania) 2:6, 0:6

Smutne pożegnanie Linette z Wimbledonem

Niestety dla Magdy Linette to smutne i szybkie pożegnanie z tegorocznym Wimbledonem. W rywalizacji singlistek przegrała już w I rundzie. Tam po arcyciekawym i wyrównanym boju w trzech setach musiała uznać wyższość rozstawionej z 21. Ukrainki Eliny Svitoliny. Ambitna walka w singlu nie przełożyła się na dobry występ w grze deblowej. Tu Polka stworzyła duet ze Stearns. Zmiana partnerki deblowej nie pomogła jej w sukcesie.