STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Paula Kania-Choduń w półfinale debla w Palermo

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisPaula Kania-Choduń w półfinale debla w Palermo

Paula Kania-Choduń oraz Anastazja Detiuc w ćwierćfinale debla w Palermo pokonały Angelinę Gabujewą i Anastazję Zacharową, dzięki czemu zapewniły sobie awans do półfinału turnieju.

To spotkanie było znacznie bardziej zacięte, niż to, które Polka i Czeszka rozegrały, walcząc o ćwierćfinał. Tu nie dość, że stawka spotkania była wyższa, to Angelina Gabujewa i Anastazja Zacharowa nie dawały za wygraną w pierwszym secie, a następnie zwyciężyły w drugim. Po raz kolejny w meczu Pauli Kanii-Choduń i Anastazji Detiuc o losach spotkania musiał zadecydować super tie-break. Zaczął się on wyśmienicie dla polsko-czeskiej pary, która wyszła na prowadzenie 2:0. Później toczył się on na zasadzie rywalizacji punkt za punkt. Ostatecznie to Kania-Choduń i Detiuc zameldowały się w półfinale deblowego turnieju w Palermo. O finał zagrają z Aminą Anshbą w duecie z Panną Udvardy albo z rozstawionymi z numerem drugim Anną Daniliną i Oksaną Kałasznikową.

Paula Kania-Choduń/Anastazja Detiuc vs Angelina Gabujewa/Anastazja Zacharowa 7:6(3) 5:7 [10-6]

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...