Porażka Polek z Hiszpankami na zakończenie udziału w Pucharze Billie Jean King

Strona głównaTenisPorażka Polek z Hiszpankami na zakończenie udziału w Pucharze Billie Jean King

Polki przegrały 1:2 z Hiszpankami na zakończenie swojego udziału w finałach Pucharu Billie Jean King w Sewilli. Honorowy punkt w starciu z gospodyniami wywalczyły Katarzyna Kawa i Martyna Kubka, które wygrały pojedynek deblowy. Wcześniej swoje singlowe starcia przegrały Katarzyna Kawa i Magda Linette. Polki już wcześniej straciły szansę na awans do półfinału rozgrywek.

Waleczne Polki przegrały 1:2 z Hiszpankami

Dzień wcześniej Polki po jednostronnym pojedynku przegrały 0:3 z Kanadyjkami. Było już wiadomo, że straciły szansę na awans do półfinału Pucharu Bilie Jean King Cup. Na zakończenie swojego udziału w rozgrywkach walczyły z Hiszpankami o honorowe zwycięstwo.

W piątek w Sewilli jako pierwsza z polskiej kadry na kort wyszła Katarzyna Kawa. Jej rywalką była wyżej notowana Rebeka Masarova. Polka dzielnie walczyła i w pierwszym secie zaskoczyła swoją rywalkę, wygrywając 6:2. Niestety później spotkanie potoczyło się zgodnie ze wskazaniami bukmacherów i to Hiszpanka wygrała w trzech setach.

Szansę na zwycięstwo z Hiszpankami mogła podtrzymać Magda Linette. Niestety nasza liderka po dwusetowym boju musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej Sary Sorribes Tormo. Szkoda zwłaszcza pierwszego seta, który zakończył się w tie-breaku. W drugiej partii Hiszpanka poszła za ciosem i wygrała 6:3. Polki przegrywały 0:2 i straciły szansę na honorowe zwycięstwo.

Spotkanie w naszych barwach kończyły deblistki Katarzyna Kawa i Martyna Kubka. Ich rywalkami były Marina Bassols i Cristina Bucsa. Początek meczu ułożył się idealnie dla Polek, które wygrały 6:0. W drugie partii w tie-breaku triumfowały rywalki. W super tie-breaku to Katarzyna Kawa i Martyna Kubka wygrały 10:3 i w ten sposób zdobyły honorowy punkt dla biało-czerwonych

Hiszpania – Polska 2:1

Rebeka Masarova – Katarzyna Kawa 2:6, 6:3, 6:2
Sara Sorribes – Magda Linette 7:6(5), 6:3
Marina Bassols Ribera / Cristina Bucsa – Katarzyna Kawa / Martyna Kubka 0:6, 7:6(2), 3-10

Polki grały bez Igi Świątek

Niestety po raz kolejny w kadrze Polski na finały Pucharu Billie Jean King zabrakło Igi Świątek. Powodem absencji liderki rankingu WTA była zbieżność terminów turnieju w Sewilli z WTA Finals w meksykańskim Cancun. Liczymy na to, że w następnych meczach reprezentacyjnych Iga Świątek wzmocni naszą kadrę.