STS KOD PROMOCYJNY

Trudny bój Igi Świątek. Jest awans do 1/8 Indian Wells

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisTrudny bój Igi Świątek. Jest awans do 1/8 Indian Wells

Iga Świątek stoczyła emocjonujący i ostatecznie zwycięski bój z Kanadyjką Biancą Andreescu. Polka wygrała w dwóch setach i awansowała do 1/8 finału turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Spotkanie było bardzo wyrównane i potrwało ponad dwie godziny. Ostatecznie to liderka rankingu WTA wyszła z niego zwycięsko i pozostaje w grze o obronę tytułu zdobytego przed rokiem. Teraz zmierzy się z Brytyjką Emmą Raducanu, która wcześniej wyeliminowała Magdę Linette. 

Jedno przełamanie więcej w pierwszym secie

Nieoczekiwanie mecz rozpoczął się od przełamania na korzyść Bianci Andreescu (36. WTA). Na szczęście chwilę później oglądaliśmy przełamanie zwrotne w wykonaniu Igi Świątek (1. WTA). Później mecz się uspokoił i obie wygrywały swoje serwisy. Dla losów pierwszego seta kluczowe były gemy numer pięć i sześć. Najpierw Polka obroniła trzy breakpointy i utrzymała podanie. Chwilę później Iga Świątek przełamała Andreescu i wyszła na prowadzenie 4:2. Przewagi nie roztrwoniła i pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Polki 6:3. 

Bardziej dramatyczny przebieg miał drugi set. Zgodnie z planem zaczęła go Iga Świątek, która z przełamaniem prowadziła 2:0. Wówczas do głosu doszła Kanadyjka. Wygrała ona cztery gemy z rzędu i prowadziła 4:2 z przewagą jednego przełamania. Była na dobrej drodze do wygrania seta. Wtedy znowu losy się odwróciły i dwa przełamania zanotowała Polka, prowadząc 5:4. Do końca meczu oglądaliśmy jeszcze jeden stracony serwis w wykonaniu Igi Świątek, przez co o zwycięstwie decydował tie-break. W nim oglądaliśmy prawdziwy popis liderki światowego rankingu. Polka wygrała 7:1 i całe spotkanie zamknęła w dwóch setach. Trwały one ponad dwie godziny. To drugie zwycięstwo Świątek w historii jej pojedynków z Andreescu. 

Iga Świątek (Polska, 1) – Bianca Andreescu (Kanada, 32) 6:3, 7:6(1)

Czas na Raducanu

W kolejnej rundzie Iga Świątek zmierzy się z Brytyjką Emmą Raducanu (17.), która w II rundzie poradziła sobie z Magdą Linette. Faworytką będzie Polka, która do tej pory dwukrotnie mierzyła się z Raducanu i zawsze wygrywała 2:0. Ostatni mecz miał miejsce w kwietniu ubiegłego roku w Stuttgarcie. Iga Świątek walczy w Indian Wells o obronę tytułu i 1000 punktów rankingowych zdobytych przed rokiem. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...