Majchrzak i Zieliński poddali mecz na Wimbledonie

Strona głównaTenisWimbledonMajchrzak i Zieliński poddali mecz na Wimbledonie

O dużym pechu może mówić polska para deblowa Kamil Majchrzak i Jan Zieliński. Polacy doskonale rozpoczęli mecz drugiej rundy z wyżej notowanymi Amerykanami Denisem Kudlą i Jackiem Sockiem. Wygrali pierwszego seta, jednak na początku drugiego musieli poddać mecz. Skreczowali i pożegnali się z szansami na awans do 1/8 finału turnieju, choć było ich na to stać. Wciąż czekamy na potwierdzenie tego, co było ostateczną przyczyną krecza w wykonaniu biało-czerwonych. 

Dobry początek z faworytami

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński przed meczem skazywani byli na porażkę. Eksperci i bukmacherzy nie dawali im zbyt wielu szans na zwycięstwo. Kurs w zakładach bukmacherskich STS na awans Polaków wynosił aż 4.00. Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie i oba duety dużą uwagę przykładały do własnych gemów serwisowych. Ostatecznie dochodziło do kilku breakpointów, jednak do stanu 3:3 szło równo. Kluczowy dla losów pierwszej partii był kolejny gem, w którym Polacy wykorzystali drugą szansę na przełamanie i wyszli na prowadzenie 4:3. Chwilę później wygrali własny serwis i zrobiło się 5:3. Tej przewagi już nie wypuścili i pierwszego seta zamknęli zwycięstwem 6:4. 

Krecz w drugim secie i stracona szansa

Gdy wydawało się, ze Polacy są w stanie sprawić dużą niespodziankę w turnieju gry podwójnej na Wimbledonie, to w drugiej partii poddali mecz. Set zaczął się podobnie, jak pierwszy i obie pary wygrywały swoje podanie. W czwartym gemie drugiej partii Amerykanie przełamali biało-czerwonych. Chwilę później, po krótkiej naradzie, nasi reprezentanci podeszli do siatki i poddali mecz. Prawdopodobnie chodziło o problemy zdrowotne jednego z zawodników, jednak na korcie nie było tego widać. Szkoda, że w takich okolicznościach biało-czerwoni stracili szansę na dobry wynik w turnieju wielkoszlemowym, jednak zdrowie jest najważniejsze. Trzymamy kciuki za to, aby szybko powrócili do gry. Amerykanie Denis Kudla i Jack Sock w trzeciej rundzie Wimbledonu zagrają z rozstawionymi z numerem 13. 

Santiago Gonzalezem z Meksyku i Andresem Moltenim z Argentyny. 

Denis Kudla (USA) / Jack Sock (USA) – Kamil Majchrzak (Polska) / Jan Zieliński (Polska) 4:6, 3:1 i krecz

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...