Wielka Iga Świątek w ćwierćfinale Wimbledonu. Broniła piłek meczowych

Strona głównaTenisWimbledonWielka Iga Świątek w ćwierćfinale Wimbledonu. Broniła piłek meczowych

Iga Świątek po emocjonującym meczu pokonała w trzech setach Szwajcarkę Belindę Bencić i zameldowała się w ćwierćfinale Wimbledonu. Dokonała tego po raz pierwszy w karierze. Polka wyszła z nielada opresji i w drugim secie broniła dwój piłek meczowych. Udało się jej odwrócić losy meczu i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kolejny raz udowodniła, że nie bez powodu od ponad roku zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA. W ćwierćfinale zagra z Ukrainką Eliną Svitoliną.

Ogromne emocje i świetny powrót Igi Świątek

Spotkanie Igi Świątek (1. WTA) z mistrzynią olimpijską ze Szwajcarii Belindą Bencić (14. WTA) zapowiadało się bardzo emocjonująco. Polka chciała pomścić Magdę Linette, która przegrała ze Szwajcarką w III rundzie. Mecz od początku stał na bardzo wysokim poziomie i był wyrównany. W pierwszym secie nie oglądaliśmy żadnego przełamania. Obie tenisistki miały ku temu okazje, a w dziesiątym gemie Polka nie wykorzystała nawet dwóch piłek setowych. Finalnie doszło do tie-breaka, w którym lepiej spisała się Bencić i wyszła na prowadzenie w meczu 1:0

Drugi set zaczął się lepiej dla Igi Świątek, która szybko przełamała, a chwilę później wyszła na prowadzenie 2:0. Niestety w szóstym gemie stan meczu się wyrównał, gdy Szwajcarka zanotowała przełamanie zwrotne. W 12. gemie Bencić miała dwie piłki meczowe. Polka przy swoim podaniu wyszła z opresji i doprowadziła do tie-breaka. W nim bez większych problemów wygrała 7:2. O awansie do ćwierćfinału decydowała trzecia partia. W niej najlepsza tenisistka świata miała wszystko pod kontrolą. Najpierw przełamała, a później utrzymywała przewagę. Wykorzystała pierwszą piłkę meczową i po ponad trzygodzinnej batalii awansowała do swojego pierwszego w karierze ćwierćfinału Wimbledonu.

Iga Świątek (Polska, 1) – Belinda Bencić (Szwajcaria, 14) 6:7(4), 7:6(2), 6:3

O półfinał zagra ze Svitoliną

Przeciwniczką Igi Świątek w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego Wimbledon będzie Ukrainka Elina Svitolina (76. WTA). Ta w 1/8 finału po trzysetowym thrillerze wyeliminowała faworyzowaną Białorusinkę Victorię Azarenkę. Iga Świątek i Elina Svitolina zagrają ze sobą po raz drugi w historii. Pierwszy mecz miał miejsce w 2021 roku w Rzymie i wtedy w dwóch setach wygrała Polka. Liczymy na to, że we wtorek 11 lipca w Londynie będzie podobnie. Jutro dowiemy się dokładnie, kiedy zagra Iga Świątek