STS KOD PROMOCYJNY

Zuzanna Pawlikowska i Malwina Rowińska w finale turnieju deblowego Fale Loki Koki Cup

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisZuzanna Pawlikowska i Malwina Rowińska w finale turnieju deblowego Fale Loki Koki...

Grające z dziką kartą Zuzanna Pawlikowska i Malwina Rowińska awansowały do wielkiego finału turnieju deblowego Fale Loki Koki Cup w Bydgoszczy. Zawody miały rangę ITF W25. Niestety w finale Polki w dwóch setach przegrały z rozstawionymi z numerem jeden Słowenkami Dalilą Jakupović i Niką Radisić. W turnieju singlowym najdalej z Polek zaszła Weronika Falkowska, która przegrała w półfinale z Radisić.

Droga Polek do wielkiego finału 

Zuzanna Pawlikowska i Malwina Rowińska zagrały w turnieju w Bydgoszczy dzięki temu, że otrzymały od organizatorów dziką kartę. W I rundzie nasze tenisistki w dwóch setach poradziły sobie z czesko-słowackim duetem Izabela Heinzova i Natalia Slaba. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:3. W ćwierćfinale Pawlikowska i Rowińska grały z rozstawionymi z trójką Natalią Kubką oraz Zhibek Kulambayeva z Kazachstanu. Mecz był niezwykle wyrównany i zakończył się dopiero w super tie-breaku. 

Półfinał to kolejny trzysetowy thriller. Tym razem Zuzanna Pawlikowska i Malwina Rowińska pokonały niemiecko-polską parę Annemarie Lazar i Aleksandrę Zuchańską. Niestety zwycięska seria została przerwana w finale. Tam po drugiej stronie siatki stanęły najwyżej rozstawione Słowenki Dalila Jakupović i Nika Radisić. Mecz był jednostronny i zakończył się wynikiem 6:4, 6:2 na korzyść faworytek. Sam awans Polek do wielkiego finału należy uznać za spory sukces, zwłaszcza że grały z dziką kartą. 

Dalila Jakupović (Słowenia, 1) / Nika Radisić (Słowenia, 1) – Zuzanna Pawlikowska (Polska, WC) / Malwina Rowińska (Polska, WC) 6:4, 6:2

Falkowska najlepszą z Polek w singlu 

W Bydgoszczy tenisistki rywalizują również w singlu. Najlepiej z Polek spisała się Weronika Falkowska. Rozstawiona z dwójką Polka awansowała do półfinału. Niestety tam w trzech setach przegrała z Niką Radisić ze Słowenii. W finale turnieju singlowego zmierzą się ze sobą zwyciężczynie gry podwójnej Radisić i Jakupović. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy