Najgorsze już za Stochem? Mistrz olimpijski szykuje się do startu w Pekinie

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieNajgorsze już za Stochem? Mistrz olimpijski szykuje się do startu w Pekinie

Obecny sezon skoków narciarskich jest trudny dla wszystkich polskich skoczków, ale szczególnie dla doświadczonego i utytułowanego Kamila Stocha. Trzykrotny złoty medalista igrzysk zmagał się z kontuzją stawu skokowego. Na szczęście nastąpiła szybka poprawa i Stoch wrócił na skocznię!

Kamil Stoch ma 34-lata, mnóstwo sukcesów i jak sam podkreśla, już nic nie musi, a tylko może. Polak jednak nadal chce oddawać daleki skoki i chce pokazać się z dobrej strony na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Przez pewien moment udział trzykrotnego złotego medalisty igrzysk w Chinach stał pod znakiem zapytania. Wszystko przez kontuzję stawu skokowego, której doznał w kuriozalnych okolicznościach.

Przypadkowa kontuzja Stocha

Treningi skoczków to nie tylko oddawanie kolejnych serii skoków, to również luźne aktywności fizyczne. I właśnie w taki sposób Kamil nabawił się urazu, który wyglądał początkowo bardzo groźnie. Polscy skoczkowie grali w siatkonogę, ale Stoch nie uczestniczył w zabawie z kolegami, tylko stał z boku. W pewnym momencie pobiegł po piłkę i… niefortunnie skręcił kostkę, która szybko puchła, a noga zmieniła kolor.

Kostka szybko wyleczona

Tym samym Stoch zmuszony był przerwać treningi i odpuścić udział w konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Kibice i dziennikarze zaczęli martwić się, czy lider naszej kadry będzie w stanie przygotować się do zawodów w Pekinie. – Kamil miał obrzęk, który zszedł. To naturalne. Stopa jest w bucie, zaciśnięta, otejpowana. Oddał dziś dwa skoki. Nie potrzebował więcej, bo był bardzo skoncentrowany na tych próbach. To nie jest jeszcze 100 procent Kamila, ale zbliżamy się do optimum – przyznał trener polskich skoczków Michal Doleżal w rozmowie z TVP Sport. 

Wymowny wpis

Po kilku dniach sam Stoch postanowił ucieszyć fanów i na Instagramie zamieścił wymowne zdjęcia i optymistyczne wpisy. „Noga nie boli, serce tym bardziej. Kto się cieszy ze mną?” – napisał mistrz olimpijski, który ma wystartować już w PŚ w Willingen (28-30 stycznia). Kwalifikacje do pierwszego konkursu olimpijskiego w Pekinie odbędą się 5 lutego. Następnego dnia skoczkowie narciarscy przystąpią do walki o pierwsze medale.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...