Drugie miejsce Bartosza Zmarzlika w GP Polski w Gorzowie Wielkopolskim

Strona głównaŻużelDrugie miejsce Bartosza Zmarzlika w GP Polski w Gorzowie Wielkopolskim

Bartosz Zmarzlik kontynuuje dobrą serię występów w Speedway Grand Prix. Choć nie wygrał, to zajął drugie miejsce w zawodach GP Polski w Gorzowie Wielkopolskim. W finałowym biegu długo prowadził, jednak na ostatnim okrążeniu wyprzedził go Szwed Fredrik Lindgren. Podium uzupełnił Duńczyk Mikkel Michelsen. W zawodach w Gorzowie Wielkopolskim wystartowali jeszcze: Szymon Woźniak, Oskar Fajfer, Dominik Kubera, Maciej Janowski, Jakub Miśkowiak i Oskar Paluch.

Świetna jazda i kolejne podium Zmarzlika w tym sezonie

Zawody w Gorzowie Wielkopolskim od początku układały się dobrze dla Bartosza Zmarzlika. Polski mistrz świata wygrał trzy pierwsze biegi i od razu plasował się na czele klasyfikacji. Utrzymał je do samego końca i pewnie awansował do półfinału. W nim pojechał jeszcze Szymon Woźniak. Niestety na etapie fazy zasadniczej ze zmaganiami pożegnali się: Oskar Fajfer (11. miejsce), Dominik Kubera (13.), Maciej Janowski (16.), Jakub Miśkowiak (17.) i Oskar Paluch (18.). Dwaj ostatni startowali jako zawodnicy rezerwowi.

Bartosz Zmarzlik półfinał rozpoczął dobrze i zmierzał po zwycięstwo. Niestety Holder zaliczył upadek i został wykluczony. Bieg rozegrano ponownie. Tym razem Polak dojechał jako drugi. Był w finale, jednak w gorszej pozycji startowej. W drugim półfinale ostatnie miejsce zajął Szymon Woźniak i odpadł z rywalizacji. W finale oglądaliśmy: Zmarzlika, Lindgrena, Michelsena i Madsena. Dla Polaka był to dziewiąty finał SGP z rzędu. Po trzech okrążeniach prowadził. Niestety na ostatnim okrążeniu dał się zaskoczyć. Wyprzedził go doświadczony Fredrik Lindgren i to on wygrał zawody w Gorzowie Wielkopolskim. Zmarzlik dojechał na drugiej pozycji, a podium uzupełnił Mikkel Michelsen. Niewiele zabrakło do drugiego z rzędu zwycięstwa Polaka, który w połowie czerwca w efektowny sposób wygrał zawody GP Szwecji.

Zmarzlik powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej

Drugie miejsce Bartosza Zmarzlika sprawiło, że umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Z pewnością celuje w obronę tytułu. Polak ma już 102 punkty. O 25 oczek wyprzedza drugiego w zestawieniu Australijczyka Jacka Holdera. Trzecie miejsce zajmuje Mikkel Michelsen, który traci do Zmarzlika 28 punktów. Do końca cyklu pozostało juz tylko pięć startów. Kolejne zawody GP odbędą się 17 sierpnia w Cardiff. Wówczas zawodnicy powalczą o punkty w Grand Prix Wielkiej Brytanii.