Lechia przetrwała i zremisowała z Rapidem Wiedeń

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaLechia przetrwała i zremisowała z Rapidem Wiedeń

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe 0:0 z austriackim Rapidem Wiedeń i wciąż pozostaje w grze o awans do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Najtrudniejsze chwile gracze z Polski przeżywali w drugiej połowie, jednak dobrze dysponowana obrona i Dusan Kuciak w bramce zażegnali niebezpieczeństwo. Wyjazdowy remis 0:0 w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia Gdańszczan.

Trudny rywal Lechii Gdańsk i gra jak równy z równym

Przed tym dwumeczem zdecydowanym faworytem był bardziej doświadczony w Europie Rapid Wiedeń. Austriacy regularnie grają w rozgrywkach europejskich i często udaje im się awansować do fazy grupowej. Sytuacji nie ułatwiał fakt, że pierwsze spotkanie Gdańszczanie rozegrali na wyjeździe w Austrii. Nie pękli przed faworytami i w wielu fragmentach meczu grali z nimi jak równy z równym. W pierwszej połowie oglądaliśmy stosunkowo wyrównane spotkanie z małą liczbą sytuacji po obu stronach. Przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, jednak nic z tego nie wynikało. Ostatecznie po 45. minutach utrzymywał się zasłużony remis 0:0. Szkoda, bo stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Flavio Paixao

Problemy w drugiej połowie

Zdecydowanie większe problemy obrońcy Lechii Gdańsk mieli w drugich 45. minutach. Końcowe fragmenty meczu to wyraźna przewaga Rapidu Wiedeń, który cały czas napierał na bramkę polskiego zespołu. Na szczęście obrońcy Lechii oraz bramkarz Dusan Kuciak dwoili się i troili, aby nie dopuścić o straty bramki. To się udało, choć bezbramkowy remis można uznać za szczęśliwy. W sporcie jest tak, że trzeba polegać również na szczęściu, a fortuna tego dnia była wyraźnie po stronie Lechii Gdańsk. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i w lepszej sytuacji przed rewanżem są Gdańszczanie. Niesieni własnym dopingiem mogą sprawić niespodziankę i awansować dalej, choć o to nie będzie łatwo. Wciąż faworytem dwumeczu pozostaje Rapid Wiedeń. Rewanż odbędzie się 28 lipca w Gdańsku. Początek meczu zaplanowano na 19:45

Rapid Wiedeń – Lechia Gdańsk 0:0