Pewne zwycięstwo ZAKSY w Lidze Mistrzów. Rywale z Belgii byli bez szans

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówPewne zwycięstwo ZAKSY w Lidze Mistrzów. Rywale z Belgii byli bez szans

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bez większych problemów pokonali 3:0 belgijski Decospan VT Menen w czwartej kolejce Ligi Mistrzów. Tym samym udanie zrehabilitowali się za ostatnią wyjazdową porażkę z włoskim Itas Trentino. W meczu z Belgami wszystko szło po myśli gospodarzy i w żadnym secie rywale nie byli nawet blisko. Dzięki temu polski zespół pozostaje w grze o bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Dominacja od pierwszych piłek

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to zdobywca dwóch ostatnich trofeów Ligi Mistrzów w siatkówce mężczyzn. W tym roku zespół się osłabił, jednak wciąż ma szansę na włączenie się do walki o najwyższe cele. Kolejny krok w tym kierunku mistrzowie Polski postawili w środę 14 grudnia w swojej hali. Podejmowali tam belgijską drużynę Decospan VT Menen i pewnie wygrali 3:0. Dominacja ZAKSY widoczna była od pierwszych piłek tego meczu. Gospodarze szybko wyszli na kilka punktów przewagi w premierowym secie, a następnie krok po kroku powiększali różnice. Bezradni Belgowie nie byli w stanie odpowiedzieć na dobrze dysponowany zespół z Polski. Set zakończył się wynikiem 25:16.

Podopieczni Tuomasa Sammelvuo nie chcieli zwalniać tempa. Druga partia to kontynuacja dobrej i skutecznej gry w obronie, a także znakomitych ataków. Efekt było widać na tablicy wyników. Ponownie gospodarze szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i dowieźli je do samego końca. Set zakończył się wynikiem 25:17. Trzecia była najbardziej wyrównana, jednak wciąż pod dyktando obrońców tytułu. Siatkarze ZAKSY wygrali ją 25:21 i odbili się po niedawnej porażce na wyjeździe z włoskim Itas Trentino. Po czterech kolejkach ZAKSA zajmuje drugie miejsce w grupie D Ligi Mistrzów i zachowuje szanse na walkę o awans do ćwierćfinału rozgrywek. Dobre spotkanie przeciwko Decospan VT Menen zagrai m.in.: Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Wojciech Żaliński, czy też David Smith.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Decospan VT MENEN 3:0 (25:16, 25:17, 25:21)

Kolejne spotkanie w Czechach

Następne spotkanie w Lidze Mistrzów zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zagrają 11 stycznia w Czechach. Wówczas udadzą się na wyjazdowy mecz z VK Karlovarsko. Pierwsze spotkanie mistrzowie Polski wygrali 3:1.