Pewna wygrana ZAKSY z Wartą Zawiercie. Obrońcy tytułu bliżej 1/4 Ligi Mistrzów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówPewna wygrana ZAKSY z Wartą Zawiercie. Obrońcy tytułu bliżej 1/4 Ligi Mistrzów

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bez większych problemów 3:0 na wyjeździe Aluron Wartę Zawiercie w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dzięki temu obrońcy tytułu zbliżyli się do awansu do najlepszej ósemki rozgrywek. Teraz w rewanżu przed własną publicznością wystarczy zdobyć dwa sety. Drugi mecz dwumeczu zostanie rozegrany za tydzień w Kędzierzynie-Koźlu i faworytami będą podopieczni Tuomasa Sammelvuo.

ZAKSA była lepsza

Los nie był łaskawy dla Aluron Warty Zawiercie, ponieważ po awansie do fazy play-off siatkarze tego klubu trafili na ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo to zdobywcy trofeum Ligi Mistrzów w dwóch ostatnich sezonów i jedni z faworytów do walki o medal w obecnym. Widać to było na boisku, gdzie zawodnicy Michała Winiarskiego dwoili się i troili, jednak w końcówkach setów dawało o sobie znać doświadczenie rywali. Doskonale w barwach ZAKSY dysponowany był Łukasz Kaczmarek, który zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu

Zwycięstwo w trzech setach

Od początku meczu przewagę zyskali siatkarze mistrzów Polski. ZAKSA szybko wypracowała sobie kilka punktów przewagi. Na tablicy wyników było już 18:12 i wydawało się, że goście pewnie zmierzają do wygrania pierwszego seta. Nieoczekiwanie w końcówce kontakt z rywalami złapali siatkarze Warty Zawiercie, jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie partia padła łupem ZAKSY 25:23. Rozpędzeni obrońcy tytułu złapali wiatr w żagle i w drugim secie nie pozostawili żadnych złudzeń zawiercianiom. Mistrzowie Polski pewnie wygrali 25:19 i zbliżyli się do wyjazdowego zwycięstwa.

Na przestrzeni całej partii najbardziej wyrównany był trzeci set. Długo przewagę mieli w nim gospodarze, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet 18:15. W końcówce jednak ZAKSA zdołała odrobić straty, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźle wygrali 25:23, a całe spotkanie zakończyli wynikiem 3:0. Dzięki temu są zdecydowanymi faworytami do wywalczenia awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Do tego wystarczą im dwa sety zdobyte przed własną publicznością. Aluron Warta Zawiercie to debiutant w Lidze Mistrzów i sam awans do 1/8 jest sporym sukcesem. Mecz rewanżowy zaplanowano na 14 lutego.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 19:25, 23:25)