STS KOD PROMOCYJNY

Magdalena Fręch odpadła w 1/8 turnieju w Guadalajarze. Polka bezradna w starciu z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisMagdalena Fręch odpadła w 1/8 turnieju w Guadalajarze. Polka bezradna w starciu...

Ostatecznie na jednym zwycięstwie i awansie do 1/8 turnieju WTA 250 w Guadalajarze skończyła Magdalena Fręch. Polka w pierwszej rundzie po ponad trzygodzinnym starciu wyeliminowała Meksykankę Renatę Zarazuę. W drugiej rundzie trafiła na rozstawioną z trójką Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo i wygrała z nią tylko dwa gemy. Mecz od początku do końca kontrolowany był przez rywalkę i to ona zagra w dalszej części turnieju, gdzie w ćwierćfinale zmierzy się z Czeszką Marie Bouzkową. 

Polka bez szans z wyżej notowaną rywalką

Faworytką meczu była zajmująca 32. miejsce w rankingu WTA Hiszpanka Sara Sorribes Tormo i widać było to już od pierwszych piłek. Dla porównania Polka plasuje się na 97. miejscu i jest to jej najlepszy wynik w karierze. W pierwszym secie Polka wyrównaną walkę stoczyła tylko w swoim pierwszym gemie serwisowym, który przegrała na przewagi. Każdy kolejny gem to prawdziwy popis siły i determinacji Hiszpanki, czego efektem była porażka 0:6 naszej reprezentantki. 

Bardziej wyrównany był początek drugiego seta, gdy Polka odpowiedziała przełamaniem zwrotnym i do stanu 2:3 z jej perspektywy było remisowo. Niestety każdy kolejny gem został wygrany przez wyżej notowaną Sarę Sorribes Tormo i Polka przegrała to spotkanie 0:2. Mimo dość łatwego zwycięstwa Hiszpanki, spotkanie potrwało blisko 1,5 godziny i zwłaszcza w końcówce drugiego seta Magdalena Fręch próbowała nawiązać wyrównaną walkę z faworytką. To się niestety nie udało i reprezentantka Polski zakończyła zmagania w turnieju Abierto Akron Zapopan 2022 na 1/8 finału. 

Magdalena Fręch – Sara Sorribes Tormo    0:2 (0:6, 2:6)

Pary ćwierćfinałowe

W grze pozostało już tylko osiem najlepszych singlistek w turnieju w Guadalajarze. Poniżej przedstawiamy pary ćwierćfinałowe, które wyłonią przyszłą zwyciężczynię zmagań. 

Daria Saville (Australia) – Sloane Stephens (USA)

Camila Osorio Serrano (Kolumbia) – Anna Kalinskaja (Rosja)

Marie Bouzkowa (Czechy) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania)

Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) – Qiang Wang (Chiny)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...