Dawid Kubacki brązowym medalistą mistrzostw świata w Planicy

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDawid Kubacki brązowym medalistą mistrzostw świata w Planicy

Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w Planicy w konkursie rozgrywanym na skoczni dużej. Lider reprezentacji Polski skakał bardzo dobrze i zabrakło mu zaledwie 0,6 punktu do srebra. Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, na dziewiątym miejscu rywalizację skończył Piotr Żyła. Mistrzem świata został Słoweniec Timi Zajc. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy.

Świetne skoki Polaków w Planicy

Choć tuż przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Planicy mogliśmy mieć pewne obawy co do formy Polaków, to jednak w Słowenii je rozwiali. Od początku biało-czerwoni świetnie radzą sobie na mistrzostwach świata, czego dowodem jest złoto Piotra Żyły na skoczni normalnej. Teraz w świetnym stylu po brąz na skoczni dużej sięgnął Dawid Kubacki, a tuż za podium uplasował się Kamil Stoch. Dawid Kubacki w konkursie medalowym skakał kolejno 129 i 135 metrów. Dało mu to notę 276,2 punktu i tylko o 0,6 punktu przegrał z wicemistrzem świata Ryoyu Kobayashim z Japonii. Złoto z dużą przewagą zdobył znakomity tego dnia Słoweniec Timi Zajc.

Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, który skakał kolejno 131,5 oraz 134,5 metra. W pierwszej dziesiątce oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę, który zmagania ukończył na dziewiątym miejscu. Czwarty z Polaków Aleksander Zniszczoł skoczył 124,5 oraz 127 metrów i uplasował się na 23. pozycji. Dobre wyniki Polaków to świetny prognostyk przed konkursem drużynowym, który zaplanowano na sobotę. Jeżeli powtórzyłyby się wyniki z piątku, to Polacy sięgnęliby po drużynowe złoto i wyprzedzili Niemców oraz Słoweńców.

Czas na konkurs drużynowy

Ostatnią szansą na polski medal na mistrzostwach świata w Planicy będzie konkurs drużynowy na skoczni dużej, który odbędzie się w sobotę. Początek zmagań o godzinie 16:30. Po dobrych skokach w piątek Polacy należą do faworytów w walce o medal. Polska drużyna prawdopodobnie wystąpi w składzie: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł. Głównymi konkurentami Polaków będą: Niemcy, Słoweńcy, Austriacy i Norwegowie.