Katarzyna Niewiadoma trzecia w generalce Itzulia Women 2023

Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma trzecia w generalce Itzulia Women 2023

Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing utrzymała trzecie miejsce klasyfikacji generalnej i stanęła na podium wyścigu Itzulia Women 2023. To hiszpański klasyk, który zaliczany jest do kobiecego World Touru. Polka na pierwszym etapie zajęła trzecie miejsce. Na dwóch kolejnych finiszowała kolejno czwarta i piąta. Dzięki temu utrzymała miejsce na podium i zaledwie o sekundę wyprzedziła czwartą Kanadyjkę Olivię Baril z UAE Team ADQ.

Spory sukces Kasi Niewiadomej

Dla najlepszej polskiej kolarki ostatnich lat to kolejny międzynarodowy sukces. Przyzwyczaiła już nas do tego, że stać ją na wyrównaną walkę z najlepszymi zawodniczkami w peletonie. Tak też było na Itzulia Women 2023. Na pierwszym etapie z Etxeberrii do Markiny-Xemein Polka zajęła trzecie miejsce. Drugi odcinek wyścigu prowadził ze stolicy Kraju Basków Vitoria-Gasteiz do Amurrio. Tu również Polka do końca pozostawała w walce o czołowe pozycje. Ostatecznie dojechała w pierwsze grupie na czwartym miejscu.

Przed trzecim i ostatnim etapem Katarzyna Niewiadoma zajmowała trzecie miejsce w generalce. Celem było jego utrzymanie. To się udało, choć nie było o to łatwo. Ostatni etap rozgrywał się w okolicach San Sebastian. Polka jechała równo i pilnowała czołowej grupki. Dojechała na piątej pozycji i zmierzono jej taki sam czas, jak Kanadyjce Olivii Baril. Dzięki temu Katarzyna Niewiadoma wyprzedziła ją o sekundę w klasyfikacji generalnej i zajęła trzecie miejsce w Itzulia Women 2023. Wyścig wygrała Szwajcarka Marlen Reusser z Team SD Worx, która zdecydowała się na solowy atak. Dzięki temu rzutem na taśmę wyprzedziła swoją koleżankę z zespołu Holenderkę Demi Vollering.

Jak poszło pozostałym Polkom?

Na koniec Itzulia Women 2023 na 55. miejscu sklasyfikowana została Karolina Perekitko z Team Groupe Abadie. Niestety w trakcie zmagań z peletonu musiały wycofać się: Aurela Nerlo z Massi – Tactic Women Team i Alicja Ulatowska z Soltec Team. Katarzyna Niewiadoma kolejny raz potwierdziła swoją klasę. Polka powinna liczyć się w walce o zwycięstwa w innych prestiżowych startach w tym roku.