Świetny mecz. Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Galatasaray Stambuł

Strona głównaKoszykówkaŚwietny mecz. Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Galatasaray Stambuł

Skazywany na porażkę zespół Zagłębie Sosnowiec przeciwstawił się faworytowi i zremisował u siebie 90:90 z Galatasaray Stambuł z Turcji. Spotkanie rozegrano w ramach pierwszego meczu 1/16 finału Eurocup kobiet. Koszykarki z Sosnowca spisywały się bardzo dobrze i do końca pozostawały w walce o sensacyjne zwycięstwo. Ostatecznie niewiele zabrakło, jednak kwestia awansu wciąż jest otwarta. O wszystkim zadecyduje mecz rewanżowy w Turcji.

Zagłębie Sosnowiec z ważnym remisem

Koszykarki Zagłębia Sosnowiec bardzo szczęśliwie awansowały do fazy pucharowej Eurocup. W fazie grupowej odniosły tylko jedno zwycięstwo. Na zakończenie pokonały 70:69 Lointek Gernika Bizkaia z Hiszpanii. W grupie D rywalizowały jednak tylko trzy zespoły i ta wygrana dała sosnowiczankom nieoczekiwany awans. Wcześniej Zagłębie dwukrotnie przegrało z BLMA Lattes Montpellier z Francji

Zespół prowadzony przez Jorge Aragonesa w pierwszym dwumeczu trafił jednak na trudnego przeciwnika. Koszykarki Zagłębia mierzyły się z faworyzowanym Galatasaray Stambuł z Turcji. W mecz lepiej weszły rywalki, które zdawały się potwierdzać swoją dominację. Pierwsza kwarta zakończyła się ich wygraną 29:21. Na szczęście w drugiej kwarcie to gospodynie były zdecydowanie lepsze. Wygrały 25:14 i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 46:43. Po zmianie stron nie udało się go utrzymać. Po trzeciej kwarcie był remis 69:69. Przez całą czwartą kwartę prowadziły przyjezdne, jednak końcówka to ambitna pogoń Zagłębia. Rzutem na taśmę udało się zremisować 90:90. Najwięcej punktów dla gospodyń rzuciły: Jessica January (19), Zoe Wadoux (19), Quinn Dornstauder (18) i Batabe Zempare (18).

MB Zagłębie Sosnowiec – Galatasaray Stambuł 90:90 (21:29, 25:14, 23:26, 21:21)

Awans wciąż jest kwestią otwartą

Dobry pierwszy mecz i remis 90:90 sprawia, że losy awansu wciąż są otwarte. Oczywiście będzie o niego bardzo trudno, ponieważ zdecydowanymi faworytkami przed własną publicznością będą Turczynki. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 20 grudnia. Zwycięzca awansuje dalej.