Enea Gorzów walczy o awans do 1/8 Eurocup. Francuskie Angers pokonane

Strona głównaKoszykówkaEnea Gorzów walczy o awans do 1/8 Eurocup. Francuskie Angers pokonane

Koszykarki zespołu InvestInTheWest Enei Gorzów Wielkopolski po zaciętym boju wygrały przed własną publicznością 74:67 z Union Feminine Angers z Francji. Spotkanie rozegrano w ramach pierwszego meczu 1/16 finału rozgrywek Eurocup. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego wykonały ważny krok w kierunku awansu. Będzie o to jednak bardzo trudno. Rewanż odbędzie się 20 grudnia we Francji.

Enea Gorzów z ważnym zwycięstwem w Europie

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski awansowała do fazy pucharowej rozgrywek Eurocup po zajęciu drugiego miejsca w grupie B. W niej polski zespół musiał uznać wyższość Hiszpanek ze Spar Girona. Udało mu się jednak pokonać Piestanske Cajky ze Słowacji oraz T71 Dudelange z Luksemburga. W 1/16 finału gorzowianki trafiły na francuskie Union Feminine Angers.

Przed pierwszym meczem trudno było o wskazanie wyraźnych faworytek. Bukmacherzy jednak więcej szans na awans dają zespołowi z Francji. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego nic sobie z tego nie robiły i od początku pierwszego spotkania grały bardzo dobrze. Uważna obrona szła w parze z dobrą skutecznością w ataku. Dzięki temu do przerwy na tablicy wyników było 44:33. Gospodynie prowadziły 11. punktami i były w bardzo dobrej sytuacji. Niestety po zmianie stron nie udało się tego utrzymać. W drugiej części lepiej zaczęły grać przyjezdne i przewaga przed ostatnią kwartą wynosiła już dziewięć punktów. Gorzowianki kontrolowały grę w ostatniej kwarcie, jednak straciły kolejne dwa oczka ze swojej przewagi. Mecz zakończył się wynikiem 74:67. Najwięcej punktów rzuciły: Chloe Bibby (19) i Jelena Tsineke (14).

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski – Union Feminine Angers 74:67 (22:18, 22:15, 17:19, 13:15)

Walka o awans będzie bardzo zacięta

Pierwsze spotkanie pokazało, że walka o awans do 1/8 finału będzie bardzo zacięta. Gorzowianki pojadą do Francji z zaliczką siedmiu punktów. O jej obronę będzie bardzo trudno. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego muszą zagrać na maksimum swoich umiejętności, jeżeli chcą awansować. Mecz rewanżowy odbędzie się 20 grudnia w Angers