Gorzowianki wyraźnie słabsze od Spar Girona

Strona głównaKoszykówkaGorzowianki wyraźnie słabsze od Spar Girona

Zespół InvestInTheWest Enea Gorzów w środę udał się do Katalonii na mecz ze Spar Girona. Niestety tego wyjazdu gorzowianki nie będą dobrze wspominać. Po dobrym początku dały się zdominować rywalkom i przegrały aż 68:94. Spotkanie rozegrano w ramach piątej kolejki rozgrywek Eurocup. Na szczęście pomimo porażki koszykarki z Polski są już pewne awansu do fazy pucharowej. Na zakończenie zmagań w grupie zmierzą się z T71 Dudelange z Luksemburga.

Spotkanie prowadzone pod dyktando Girony

Spodziewaliśmy się bardzo trudnego pojedynku. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami rozegrano w Gorzowie Wielkopolskim. Wówczas po zaciętym boju gospodynie przegrały 75:77. Następnie odniosły dwa ważne zwycięstwa z T71 Dudelange i Piestanske Cajky. Teraz w Hiszpanii liczyły na rewanż. Pierwsza kwarta rozbudziła apetyty kibiców, ponieważ gorzowianki wygrały ją 27:22. Wydawało się, że będą w stanie nawiązać wyrównaną walkę z faworytkami z Girony. Niestety w drugiej kwarcie wszystko wróciło do normy i to gospodynie wygrały 28:19.

Kluczowa dla losów tego meczu była trzecia kwarta. Gorzowianki i musiały ją wygrać, aby pozostać w grze. Niestety oglądaliśmy pełną dominację drużyny Spar Girona. Skończyło się aż 27:7. Szansę na dobry wynik zostały stracone. W ostatniej kwarcie koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów dzielnie walczyły i przegrały tylko dwoma punktami. Niestety cały mecz padł łupem Girony, która wygrała 94:68. Najwięcej punktów dla polskiego zespołu rzuciły: Chloe Bibby (19), Anna Jakubiuk (15) i Weronika Telenga (14).

Spar Girona – InvestInTheWest Enea Gorzów 94:68 (22:27, 28:19. 27:7, 17:15)

Awans jest już pewny

Pomimo wysokiej porażki w Hiszpanii, koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów są już pewne awansu do 1/16 finału rozgrywek Eurocup. Wszystko dzięki dwóm zwycięstwom z Piestanske Cajky oraz pokonaniu T71 Dudelange. Na zakończenie rozgrywek grupowych polska drużyna przed własną publicznością podejmie T71 Dudelange. Spotkanie zaplanowano na 30 listopada. Pierwszy mecz zakończył się wygraną gorzowianek 93:53 i ponownie liczymy na przekonujące zwycięstwo