VBW Arka Gdynia o krok od awansu w Eurocup

Strona głównaKoszykówkaVBW Arka Gdynia o krok od awansu w Eurocup

Zespół VBW Arka Gdynia pewnie wygrał na wyjeździe 66:56 z Panathinaikosem Ateny i przybliżył się do awansu do 1/8 finału rozgrywek Eurocup. Gdynianki od początku do końca były lepsze od swoich rywalek. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 20 grudnia w Gdyni i liczymy na to, że Arka utrzyma przewagę i awansuje dalej. Po pierwszym meczu to gdynianki będą faworytkami.

Ważne zwycięstwo VBW Arka Gdynia w Grecji

Za nami bardzo dobry mecz w wykonaniu koszykarek VBW Arki Gdynia. Kontynuują passe z fazy grupowej Eurocup. Tam rywalizowały w grupie L i zajęły pierwsze miejsce, wyprzedzając takie drużyny jak: La Roche, Elfic Fribourg i Emlak Konut. Teraz jednak poziom trudności wzrósł. W pierwszym dwumeczu fazy pucharowej gdynianki mierzą się z Panathinaikosem Ateny. Zespoły greckie zawsze są mocne, jednak tym razem Arka się postawiła.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu z Gdyni. Podopieczne trenera Philipa Mestdagha pierwszą kwartę wygrały pewnie 17:9 i zyskały cenną przewagę. W drugiej kwarcie oglądaliśmy bardziej wyrównane starcie i mało punktów. Na przerwę Arka schodziła przy prowadzeniu 28:21. Po zmianie stron zespół z Polski utrzymywał wypracowaną wcześniej przewagę. Po trzeciej kwarcie było 48:41, a w ostatnich minutach gdynianki dołożyły jeszcze trzy oczka. Mecz zakończył się wyjazdowym zwycięstwem 66:56. Najwięcej punktów dla Arki zdobyły: Rennia Davis (19) i Kamila Borkowska (15).

Panathinaikos Ateny – VBW Arka Gdynia 56:66 (9:17, 12:11, 20:20, 15:18)

Arka bliżej awansu

Wygrana w Grecji sprawia, że Arka Gdynia jest już bliżej awansu do 1/8 finału rozgrywek Eurocup. Jeżeli polski zespół przed własną publicznością utrzyma przewagę, to w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszym z dwumeczu Elfic Fribourg – Umana Reyer Wenecja. Spotkanie w Gdyni zaplanowano na 20 grudnia i koszykarki Arki będą faworytkami. Liczymy na to, że pójdą za ciosem. Blisko awansu jest też InvestInTheWest Enei Gorzów Wielkopolski. W pierwszym meczu koszykarki z Gorzowa pokonały francuskie Angers.