Honorowe pożegnanie Enei Gorzów z rozgrywkami Eurocup

Strona głównaKoszykówkaHonorowe pożegnanie Enei Gorzów z rozgrywkami Eurocup

Koszykarki Investinthewest Enei Gorzów w dobrym stylu pożegnały się z rozgrywkami Eurocup. Choć nie udało im się odrobić strat z domowego starcia, to jednak wygrały na wyjeździe 91:85 z faworyzowanym Galatasaray Stambuł. Niestety w pierwszym meczu polski zespół przegrał różnicą aż 14. punktów. To sprawiło, że to Turczynki bez większych problemów zameldowały się w ćwierćfinale kobiecego Eurocup.

Ambitna postawa Enei Gorzów w Stambule

Już po pierwszym meczu wiedzieliśmy, że zawodniczki Investinthewest Enei Gorzów mają małe szanse na awans do ćwierćfinału Pucharu Europy w koszykówce. Gorzowianki przed własną publicznością przegrały 73:87 z Galatasaray Stambuł z Turcji. Trudno było myśleć o odrobieniu takich strat na wyjeździe. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego nie złożyły jednak broni i zaprezentowały się bardzo dobrze.

Spotkanie w Turcji rozpoczęło się lepiej dla gorzowianek. W pierwszej kwarcie zaskoczyły swoje rywalki i odrobiły aż osiem punktów straty z pierwszego meczu. Było 26:18. Niestety w drugiej kwarcie przewagę zyskały gospodynie. To one wygrały 23:14 i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 41:40. Po zmianie stron koszykarki Galatasaray kontynuowały dobrą grę i po trzech kwartach prowadziły już 66:62. Ostatnie 10 minut to jednak popis zespołu z Gorzowa. Drużyna Dariusza Maciejewskiego wygrała 29:19, a cały mecz 91:85 i z honorem pożegnała się z rozgrywkami Eurocup. Do awansu do ćwierćfinału jednak trochę zabrakło. Najwięcej punktów dla Enei Gorzów rzuciły: Jelena Tsineke (22), Chloe Bibby (21) i Anna Jakubiuk (17).

Galatasaray Stambuł – Investinthewest Enea Gorzów 85:91 (18:26, 23:14, 25:22, 19:29)

Udany sezon w Europie Enei Gorzów

Za gorzowiankami udana kampania w europejskich pucharach. Polski zespół pewnie awansował do fazy pucharowej rozgrywek Eurocup. W 1/16 finału bez większych problemów w dwumeczu pokonał Union Feminine Angers z Francji. Przygoda zakończyła się dopiero na 1/8 finału. Na tym samym etapie ze zmaganiami pożegnały się koszykarki VBW Arki Gdynia, które w dwumeczu musiały uznać wyższość Umana Reyer Wenecja.