Trudne położenie Enei Gorzów. Wysoka porażka z Galatasaray

Strona głównaKoszykówkaTrudne położenie Enei Gorzów. Wysoka porażka z Galatasaray

Koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów Wielkopolski przegrały przed własną publicznością 73:87 z Galatasaray Stambuł z Turcji. Było to pierwsze spotkanie dwumeczu 1/8 finału rozgrywek Eurocup. Niestety podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego znajdują się w trudnym położeniu i niezwykle ciężko będzie o odrobienie strat w meczu rewanżowym. Spotkanie w Stambule odbędzie się 18 stycznia.

Przygoda Enei Gorzów może skończyć się na 1/8 finału

Ten sezon w Europie bardzo dobrze układa się dla zespołu InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski. Polska drużyna bez większych problemów awansowała do fazy pucharowej rozgrywek Eurocup. W fazie grupowej okazała się gorsza tylko od hiszpańskiego Spar Girona. W tabeli wyprzedziła Piestanske Cajky ze Słowacji oraz T71 Dudelange z Luksemburga i awansowała do 1/16 finału. Tam w dwumeczu okazała się lepsza od Union Feminine Angers. z Francji. W 1/8 finału poziom trudności wzrósł. Po drugiej stronie boiska stanęły zawodniczki Galatasaray Stambuł, które wcześniej pokonały Zagłębie Sosnowiec

Pierwszy akord tego dwumeczu rozegrano w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwsza kwarta była udana dla podopiecznych Dariusza Maciejewskiego, które wygrały 23:19. Niestety w drugiej kwarcie faworytki z Turcji zagrały zdecydowanie lepiej. Przejęły inicjatywę i wygrały aż 26:11. Do przerwy Enea Gorzów przegrywała 34:45. Po zmianie stron gra się wyrównała. Gospodynie dzielnie walczyły, jednak tego dnia Turczynki były za mocne. W ostatnim fragmencie meczu rywalki dołożyły jeszcze trzy punkty i wygrały spotkanie 87:73. Wypracowały sobie solidną zaliczkę przed rewanżem. Najwięcej punktów dla zespołu z Gorzowa rzuciły: Jelena Tsineke (16), Chloe Bibby (15) i Weronika Telenga (14).

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski – Galatasaray Stambuł 73:87 (23:19, 11:26, 21:21, 18:21)

O awans będzie bardzo trudno

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 18 stycznia w Turcji. Koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego staną przed trudnym zadaniem odrobienia strat. Jeżeli chcą awansować do ćwierćfinału Eurocup, to w Stambule muszą wygrać różnicą minimum 15 punktów. Wiele wskazuje na to, że Galatasaray po wyeliminowaniu Zagłębia Sosnowiec wyrzuci z rozgrywek drugą polską drużynę.