InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski w 1/8 Eurocup

Strona głównaKoszykówkaInvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski w 1/8 Eurocup

Koszykarki zespołu InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski pokonały na wyjeździe 75:68 Union Feminine Angers i zapewniły sobie awans do 1/8 finału Eurocup. Pierwsze spotkanie w Polsce zakończyło się wygraną gospodyń 74:67. W obu meczach to gorzowianki były wyraźnie lepsze. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego grają dalej. W 1/8 finału zmierzą się z tureckim Galatasaray Stambuł, które wyeliminowało Zagłębie Sosnowiec.

Enea Gorzów dwukrotnie lepsza od Angers

Drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego do fazy pucharowej Pucharu Europy awansowała z grupy B, w której zajęła drugie miejsca. Tam musiała uznać wyższość tylko hiszpańskiego Spar Girona. Ponadto gorzowianki okazały się lepsze od Piestanske Cajky ze Słowacji oraz T71 Dudelange z Luksemburga. Pierwsze spotkanie 1/16 finału InvestInTheWest Enea Gorzów rozgrywała przed własną publicznością i wówczas wygrała 74:67 z Union Feminine Angers.

W środowy wieczór polska drużyna udała się do Francji, aby bronić wywalczonej wcześniej zaliczki. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla gospodyń, które już w pierwszej kwarcie odrobiły straty z pierwszego meczu i wyszły na prowadzenie. Na tablicy wyników było 21:12. Wtedy świetną kwartę rozegrały przyjezdne. Wygrały 24:9 i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 36:30. Po zmianie stron jako pierwsze zaatakowały Francuzki, które wierzyły jeszcze w awans. W efekcie przed ostatnią kwartą był remis 55:55. Ostatni fragment gry to jednak dojrzała gra podopiecznych Dariusza Maciejewskiego. Zagrały mądrze i wygrały 20:13. Dzięki temu cały mecz Enea wygrała 75:68 i pewnie awansowała dalej. Najwięcej punktów rzuciły: Chloe Bibby (22), Jelena Tsineke (19) i Stephanie Jones (15).

Union Feminine Angers – InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 68:75 (21:12, 9:24, 25:19, 13:20)

W 1/8 finału czeka Galatasaray

Teraz poprzeczka będzie zawieszona zdecydowanie wyżej. Zespół z Gorzowa Wielkopolskiego w 1/8 finału rozegra dwumecz z tureckim Galatasaray Stambuł. Drużyna ta wyeliminowała wcześniej Zagłębie Sosnowiec i wydaje się być faworytem. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 stycznia w Gorzowie Wielkopolskim. Rewanż tydzień później w Turcji.