Lewandowski bohaterem. Dublet Polaka dał trzy punkty z Celtą Vigo

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski bohaterem. Dublet Polaka dał trzy punkty z Celtą Vigo

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki i został bohaterem FC Barcelony w wyjazdowym meczu z Celtą Vigo. Mistrzowie Hiszpanii wygrali 2:1, a bramka na wagę zwycięstwa padła w doliczonym czasie gry z powtórzonego rzutu karnego. Lewandowski wytrzymał presję i po tym spotkaniu ma na koncie 12 goli w La Liga. Barcelona zbliżyła się w tabeli do drugiej Girony. Jej piłkarze w dobrych humorach mogą przygotowywać się do meczu Ligi Mistrzów z Napoli.

Dublet Lewandowskiego na wagę trzech punktów

FC Barcelona w ostatnim czasie nie notuje dobrej passy. W ostatniej kolejce tylko zremisowała u siebie 3:3 z Granadą i straciła kolejne punkty w lidze hiszpańskiej. Polskich kibiców może cieszyć jednak fakt, że do formy zdaje się wracać Robert Lewandowski. Polak trafiał do siatki w meczach z Deportivo Alaves i Granadą. Liczyliśmy na to, że powtórzy to na wyjeździe z Celtą Vigo, która w tym sezonie ma bardzo duże problemy.

Mecz w Galicji od początku nie porywał. Robert Lewandowski długo był niewidoczny. Skupiał się przede wszystkim na walce i dogrywaniu do partnerów. Szukał też fauli. Kluczowa akcja w pierwszej połowie w jego wykonaniu miała miejsce w 45. minucie. Polak otrzymał podanie od Lamine’a Yamala, przyjęciem wystawił sobie piłkę na strzał i huknął nie do obrony. Barcelona prowadziła 1:0.

Po zmianie stron Celta szybko wyrównała za sprawą doświadczonego Iago Aspasa. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. W doliczonym czasie gry Katalończycy otrzymali rzut karny. Robert Lewandowski nie wykorzystał pierwszej próby, jednak karny został powtórzony. Bramkarz Celty zbyt szybko wyszedł z linii bramkowej. W powtórce Lewy już się nie pomylił i dał Barcelonie cenne trzy punkty. Po tym meczu ma na koncie 12 bramek w La Liga i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji strzelców.

Czas na Ligę Mistrzów

Gracze FC Barcelony wywalczyli trzy punkty i w dobrych nastrojach przystąpią do pierwszego meczu w ramach 1/8 Ligi Mistrzów. W środę 21 lutego zmierzą się na wyjeździe z SSC Napoli. Już teraz wiemy, że na murawie zobaczymy tylko jednego Polaka – Roberta Lewandowskiego. Piotr Zieliński został wykreślony z kadry Napoli na Ligę Mistrzów.